Jump to content

v.p.s.???


nena2208

Preporučene objave

Ovako, vodim spor: utvrđenje i dioba bračne stečevine.

Na tužbi mi je odvjetnik na početku napisao v.p.s:50.000,00 kn.

Ja sam tog odvjetnika otkazala o dao mi je otkaz punomoći u kojoj među ostalim pise: Odvjetnik (taj i taj) potvrđuje da, s osnova dosadašnjeg zastupanja stranke nema daljnjih potraživanja prema istoj.

Naime moja ga je mama otkazala već na 2 ročištu, a mene, svoju kćer je stavila kao punomoćnika, pa vas ja pitam. Sto to znaci V.p.s., koliko sam skuzila toliko bi odvjetnik trazio od moje mame na kraju spora? Sada kada ga je otkazala, i platila mu je bila na početku 1300 kn znači da on ništa ne može više od nje tražiti?

 

I još vas pitam, ja sada pisem prosirenje tuzbe pa me zanima jel i ja moram navoditi to v.p.s:50.000,00 kn, u slucaju da to znaci nesto drugo kao sudske pristojbe i to?

 

unaprijed PUNO HVALA!!!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam pravni stručnjak, ali ipak mislim da je ova oznaka odvjetnika na početku tužbe v.p.s. 50.000,00 kn iznos tj. vrijednost za koju se vodi parnični spor. Mora se navesti vrijednost kada se vode sporovi imovinske prirode. Vjerujem da je potvrda izdata od odvjetnika ok i da prema njemu nemate

više nikakvih obveza.

Da, temeljem ovog podatka kasnije se mislim plaća sudska pristojba, dakle utječe na visinu iste.

Nadam se da će vas netko od ovih vještih veterana legalisa uputiti na Zakon o parničnom postupku i da je to u njemu regulirano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija