Jump to content

Otkaz ugovora o radu - POMOĆ


Anrim

Preporučene objave

Potpisala sam UG O RADU na nedređeno vrijeme s 13.01.2009.

Dobila sam ovjereni i potpisani ug.o radu od njih, al još nisu izvršili prijavu na zdravstveno i mirovinsko jer su rekli da će to napraviti retroaktivno da se to može.

Danas s 26.01.2009. sam došla na posao i usmjeno su mi prenjeli da sam dobila otkaz i poslali me doma i rekli da će s tim datumom i ići otkaz.

Na samom ugovoru jedna od stavki je otkazni rok od 15 dana.

Dali su se oni dužni toga držati. I pošto me još nisu prijavili dali su obvezni me prijaviti pošto su mi ispostavili na pismeno ugovor o radu.?????

 

Molim pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Anrim je napisao:

Potpisala sam UG O RADU na nedređeno vrijeme s 13.01.2009.

Dobila sam ovjereni i potpisani ug.o radu od njih, al još nisu izvršili prijavu na zdravstveno i mirovinsko jer su rekli da će to napraviti retroaktivno da se to može.

Danas s 26.01.2009. sam došla na posao i usmjeno su mi prenjeli da sam dobila otkaz i poslali me doma i rekli da će s tim datumom i ići otkaz.

Na samom ugovoru jedna od stavki je otkazni rok od 15 dana.

Dali su se oni dužni toga držati. I pošto me još nisu prijavili dali su obvezni me prijaviti pošto su mi ispostavili na pismeno ugovor o radu.?????

 

Molim pomoć

 

prvo moraju vas pismeno obavijestiti da vam otkazuju ugovor o radu i da ukoliko se radi o redovnom otkazu otkazni rok je najmanje 2 tjedna, ali ako vam u ugovoru pise 15 dana onda to moraju postovati

i to se racuna od dana kad ste primili pismenu obavijest da vam se ugovor otkazuje, a ne kad su vam drugi rekli ili kad ste culi od drugih da cete dobiti otkaz

 

Da mogu vas prijaviti retroaktivno na zdravstveno i mirovinsko ali najkasnije u roku od 15 dana od kad ste se zaposlili i duzni su vam isplatiti plaću i doprinose i poreze na plaću za to vrijeme koje ste radili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija