Jump to content

povrat poreza na dohodak za strane drzavljane


mummy_stranger

Preporučene objave

Imate pravo na povrat eventualno više uplaćenog poreza na dohodak ali kao nerezident ne možete koristiti osobne odbitke za uzdržavane članove obitelji, bez obzira na to žive li oni u tuzemstvu ili inozemstvu.Isto tako nerezidentima se ne priznaju osobni odbici za zdravstvene usluge,stambene potrebe i uplaćene premije osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

mummy_stranger je napisao:

Postovani,

 

zanima me imam li pravo na povrat poreza na dohodak za 2008.god.,pri cemu napominjem da sam strani drzavljanin sa privremenim boravkom. Pocela sam raditi 02.06.2008.god.

Hvala unapred!

 

imam i ja isto pitanje, poceo sam raditi 7.7.08 ... dobio sam od tvrtke gde radim izvestaj od place i odnio sam u opcinu gde su mi rekli da mi nedostaju jos papira.. i ja sredio te papire potrosio oko 300 kuna za sve to i kad sam dosao opet rekli su mi e super ljepo si sredio ali da znas da ne mozes dobiti povrat poreza.. hmm sto su me onda tjerali da vadim sve te papire kad nemam pravo...

jel sad imam pravo na povrat poreza il kao stranac sa privremeni boravak u RH nemam pravo na nikakav povrat poreza... :) da znam nadalje dal sredjujem te papire il da ostavim :) Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ultra je napisao:

Imate pravo na povrat eventualno više uplaćenog poreza na dohodak ali kao nerezident ne možete koristiti osobne odbitke za uzdržavane članove obitelji, bez obzira na to žive li oni u tuzemstvu ili inozemstvu.Isto tako nerezidentima se ne priznaju osobni odbici za zdravstvene usluge,stambene potrebe i uplaćene premije osiguranja.

 

Ovdje je napisano mnogo nelogičnosti pa idemo po redu.

 

Prvo, stranac koji boravi i radi u RH više od 183 dana, nije nerezident već rezident i u potpunosti je izjednačen s tuzemnim poreznim obveznikom.

Drugo, stranci itekako mogu koristiti osobne odbitke za članove obitelji bez obzira gdje oni žive, u tuzemstvu ili inozemstvu, samo to trebaju dokumentirati.

I treće, kako su stranci koji rade više od 183 dana u RH rezidenti ne vidim razloga zašto i oni ne bi mogli koristiti pravo na osobne odbitke za zdravstvene usluge i ostalo...

Ovo sve se odnosi na strance kojima dohodak isplaćuje domaća pravna osoba za rad obavljen u RH i koji su zaposleni u toj pravnoj osobi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 12 godina kasnije...

Trebao bi imati pravo na povrat poreza. Ali treba vidjeti je li uplatio išta poreza na dohodak jer je to glavni uvjet da bi ga dobio pa ako jest onda treba podnijeti poreznu prijavu do 28.02 i priložiti činjenice bitne za povrat poreza (npr rodne listove djece, roditelja, supružnika i potvrdu iz zemlje podrijetla o prihodima ostvarenima po članu za koji se traži povrat)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija