Jump to content

odvjetnik zeli uzeti i odvjetnicke troskove i nagradu od naknade stete


-soundman-

Preporučene objave

pozdrav!

ima jedna stvar koja mi nije jasna i mislim da me odvjetnik pokusava prevariti.

 

naime, vodi za mene neke predmete naknade stete. dogovorili smo se da ce uzeti od svega sto dobijemo 10%.

kod jednog osiguravajuceg drustva dobili smo jedan novcani iznos na ime naknade stete i od toga sam mu dao 10% kao sto smo se dogovorili.

 

medjutim drugo osiguravajuce drustvo je odvjetniku odredilo njegov iznos za posao koji je obavio i posebno ga specificiralo te je posebno odredilo visinu naknade stete za mene te to takodjer posebno specificiralo. ovo nije bio slucaj kod prvog osiguravajuceg drustva gdje su odredili samo jednu cifru.

 

i sada odvjetnik zeli uzeti i trosak koji mu je odredila osiguravajuca kuca i jos pored toga 10% posto od iznosa koji je osiguravajuca kuca odredila meni kao naknadu stete.

to hoce iako nismo u pismenom obliku sklopili ugovor o nagradi.

 

gledao sam malo tarifu i vidio sam da on ima pravo na trošak odnosno ovo što mu je osiguravajuća kuća odredila a na nagradu samo ako je takvo što određeno pismenim ugovorom.

 

on tvrdi da je to sve što on hoće u redu i da svi to tako rade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne dajem odgovor nego iznosim svoj primjer.

 

Uplatio sam odvjetniku preujam za vođenje ovrhe (i preplatio). On naplatio troškove i od mene i od ovršenika i ne vraća mi ni predujam ni (ili) uplatu od ovršenika. Tek prijetnjom kaznenom prijavom njegovoj pomoćnici i njemu dobio sam nazad svoj preujam.

 

I njegov izgovor je bio da "tako svi rade".

 

Zlouporaba povjerenja

 

Članak 227.

 

(1) Tko zastupajući interese neke osobe ili brinući se o njezinoj imovini ne ispuni svoju na zakonu utemeljenu dužnost ili zlouporabi zakonom ili ugovorom dane mu ovlasti i time ošteti osobu čije interese zastupa,

 

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

 

(2) Ako kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počini skrbnik ili odvjetnik,

 

kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

 

(3) Kazneni postupak za kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka pokreće se privatnom tužbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaci jos jedan "svi tako rade" odvjetnik. jos me ubjedjuje da sam dobro prosao jer on kao uzima u biti 15% ali ce meni uzeti samo 10%.

 

eh... da dodjes do svog novca moras pokretai jos tri ili 4 postupka... prvo kazneni, pa onda ovrhu ako nece platiti. a sto jos ako te kazneni uputi u gradjansku parnicu za utvrdjivanje iznosa jer tako obicno rade.. pa onda jos uzimati drugog odvjetnika da to sve napravi jer ipak ti tuzis odvjetnika... :D :D

 

ljuti me to sto je napisao jedan sablonski dopis osiguravajucem drustvu te prilozio moju medicinsku dokumentaciju i oni su mu odgovorili da mi priznaju naknadu stete u tom iznosu i njemu njegov trosak u tom iznosu.

i sad on meni filozofira da je njegov cijeli trosak i jos 10% a ne sve skupa zbrojiti pa onda 10%.

 

od dva takva sablonska dopisa zaradio cistih 3 000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija