Jump to content

Prijava za vrijeme trajanja komplikacija


fifika

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Zanima me nešto, i molim dobronamjerne savjete, a ne zlobne komentare.

Spremam se na porodiljni dopust. Prijateljica mi je trudna, i zanima me jeli točno što je ona čula i čitala. Naime, otvorila je bolovanje zbog komplikacija u trudnoći, a ugovor na određeno joj ističe za mjesec dana. Nakon toga bi se htjela prijaviti kod drugog poslodavca koji se slaže s time i namjerava stvarno raditi. Pitanje je smije li se i može zaposliti ona nakon isteka ovog ugovora, kod drugog poslodavca, a da ne prekida bolovanje zbog komplikacija u trudnoći?? Molim savjet i pomoć, da li je itko imao sličnih iskustava? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za vrijeme privremene nesposobnosti za rad ne može se sklopiti novi ugovor o radu. Takav ugovor u smislu daljnjeg ostvarivanja prava bio bi ništavan i sa sobom povlači gubitak prava ne samo po toj već i po svim drugim osnova, obzirom na određene rokove propisane zakonom.

 

Tak da ne bih savjetovao da se tako nešto ni pokuša raditi. "Novi" zakon ima dosta dispozicija i za majke izvan sustava rada..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija