Jump to content

Iznajmljivanje stanova na crno


santolina

Preporučene objave

Svi iznajmljivaci stanova i soba rade na crno, agencije iznajmljuju stanove i naplacuju po 350€( tj isti iznos kao najam)za uslugu pronalaska stana NA CRNO-SVE JE TO BEZ RACUNA, znaci ja npr trebam dati nekom na ulici 350€ za uslugu pronalaska stana gdje cu zivjeti na crno....

Stanovi su precjenjeni i ugl. ispod svakog kriterija, podrumski, vlažni, dvoetazni, bez pravog rasporeda prostorija tj ugl sklepani od onog sto se imalo.

 

Nema nikakvog zakona ni reda u ovoj problematici. :jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam iznajmljivao stanove, ali nikad na crno. Kod mene su ili 'izletili' za dva tjedna, ili su ostajali godinama, u pravilu dok nisu kupili vlastiti stan.

Iznajmljivači stanova jednako su 'dobri' i 'loši' kao i unajmitelji - ima nas svakakvih !

 

Oglase za stan imate u oglasniku, daju ih vlasnici stanova. Istih stanova koje nude agencije.

Samo vrlo skupi i raskošni stanovi i kuće iznajmljuju se gotovo isključivo preko agencija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

santolina je napisao:

Svi iznajmljivaci...

 

Bez generaliziranja molim.

 

Što da mi najmodavci sad počnemo govoriti:

 

Svi najmoprimci za par kuna žele koristititi nekretnine koje smo mi platili brdo kuna i još traže raspored, namještaj i opremu po svom ukusu... itd...

 

 

Nema savršenstva.

 

Ima svakakvih najmodavaca, ali ima i svakakvih najmoprimaca.

 

Treba se snaći u životu, pa i u gomili oglasnika i oglašenih stanova.

 

Najskuplje se plaća neznanje. Onaj tko u gomili oglašenih stanova ide u agenciju da mu nađe stan, stvarno zaslužije da ga se olakša za 350 €.

 

Postoji Zakon o najmu stanova, Zakon o ovaveznim odnosima, Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, Kazneni zakon, razni porezni zakoni, postoje prava i najmoprimaca i najmodavaca.

 

Evidencije o iznajljenim stanovima se nalaze u gradskim upravnim odjelima za nekretnine. Svaki najmodavac je dužan jedan primjerak ugovora odnijeti tim tjelima. Kad sam ja to prvi put učinio, pročelnik tog odjela mi je objasnio da to ne ide njima i uputio me na poreznu upravu. Kad sam mu objasnio da kopiju ugovora donosim upravo njima temeljem čl. 26. Zakona o najmu stanova, započeo je vikati na tajnicu da se uključi u posao.

 

Slažem se sa felixom. Moji podstanari izlete odmah prvi mjesec (mojom krivicom, tj. mojom pogrešnom procjenom) ili ostaju do kupnje vlastie nekretnine ili do udaje i sl.

 

Što se tiče poreza tu je tek nepravda. Mi sa većim primanjima plaćamo 25% poeza + prirez, oni sa nižim primanjima 15% + prirez, a oni bez prihoda 15% + prirez a sve im se vrati nakon porezne prijave.

 

Pošteno? Ne, čista je pljačka. Po toj logici ja ne bi PDV trebao plaćati 22% nego 32%.

 

Svi vole čiste račune. Ali svako povećanje porezne represije rezultira povećanjem utaje poreza.

 

Santolina snađite se. Svjet je okrutan za sve nas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, naravno. To nije tajan podatak. Tajni su podaci oni koji se nalaze u ugovorima.

 

Sukladno Zakonu o pristupu informacijama imate pravo tražiti statistički podatak koliko se stanova iznajmljuje na nekom području i koliko novaca lokalna samouprava ubere prihoda od poreza na imovinu.

 

Ukoliko najmodavac propusti primjerak ugovora dostaviti lokalnoj samoupravi predviđena je novčana kazna u iznosu od 1.000 do 5.000 kuna. Za napomenuti je da taj dio zakona nikad nije oživio u praksi. Nije mi poznato da je ikad protiv najmodavca pokrenut prekršajni postupak po tom prekršaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija