Jump to content

uskraćivanje prava na god. odmor prije porodiljnog od strane Ministarstva


cakovec

Preporučene objave

Situacija je ovakva:

U dogovoru s ravnateljicom osnovne škole ,u kojoj radim kao stručni suradnik socijalni pedagog već 6 godina, njoj kao poslodavcu predala sam pismeni zahtjev za korištenje godišnjeg odmora od 2. siječnja 2009. do 11.veljače 2009.

Nakon toga planirala sam biti na obveznom porodiljnom od 45 dana.(termin poroda mi je 28.3.2009.)

Pravnica sindikata Preporod rekla je da mogu koristiti godišnji za tekuću godinu ako mi poslodavac to odobri, kao što sam već napisala- ravnateljica se složila da u navedenom razdoblju koristim godišnji.

Na moje radno mjesto od 2.siječnja je primljena zamjena za mene.

26.siječnja zove me ravnateljica i kaže da hitno idem moliti -retrogradno- bolovanje- od 2. siječnja nadalje jer su zvali iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa da nemam pravo koristiti godišnji odmor uz obrazloženje da se raspored korištenja godišnjih odmora u školama donosi u svibnju.?! i da neće školi dostaviti sredstva za moju plaću jer nikako nemam pravo koristiti godišnji odmor?!

Molim za pomoć jer kipim od bijesa!! Kako mi netko može oduzeti moj godišnji? Znači, morala sam ostati trudna poslije svibnja kako bi mogla koristiti godišnji po nekom rasporedu... :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cakovec je napisao:

Situacija je ovakva:

U dogovoru s ravnateljicom osnovne škole ,u kojoj radim kao stručni suradnik socijalni pedagog već 6 godina, njoj kao poslodavcu predala sam pismeni zahtjev za korištenje godišnjeg odmora od 2. siječnja 2009. do 11.veljače 2009.

Nakon toga planirala sam biti na obveznom porodiljnom od 45 dana.(termin poroda mi je 28.3.2009.)

Pravnica sindikata Preporod rekla je da mogu koristiti godišnji za tekuću godinu ako mi poslodavac to odobri, kao što sam već napisala- ravnateljica se složila da u navedenom razdoblju koristim godišnji.

Na moje radno mjesto od 2.siječnja je primljena zamjena za mene.

26.siječnja zove me ravnateljica i kaže da hitno idem moliti -retrogradno- bolovanje- od 2. siječnja nadalje jer su zvali iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa da nemam pravo koristiti godišnji odmor uz obrazloženje da se raspored korištenja godišnjih odmora u školama donosi u svibnju.?! i da neće školi dostaviti sredstva za moju plaću jer nikako nemam pravo koristiti godišnji odmor?!

Molim za pomoć jer kipim od bijesa!! Kako mi netko može oduzeti moj godišnji? Znači, morala sam ostati trudna poslije svibnja kako bi mogla koristiti godišnji po nekom rasporedu... :zao:

 

Postoji kolektivni ugovor za srednje škole (a vjerujem da je slično i u osnovnim) koji kaže da se godišnji odmor u pravilu poklapa sa raspustom učenika

 

sad možete napraviti kako vam je savjetovala ravnateljica tj otvoriti bolovanje pa poslije godišnji ili možete ići na godišnji poslije porodiljnog dopusta

 

što je iz mog iskustva bolje

jer tada već imate na print listi zamjenu koja vas je mijenjala dok ste bili na porodiljnom a kad vam istekne porodiljni vi samo produzite godisnji i ne zaboravite

reci tajniku skole da vam rezervira regres za godisnji koji mozete dobiti u 7 mjesecu kad i svi drugi radnici

i kad iskoristite porodiljni i godisnji sa print liste skinu vasu zamjenu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija