Jump to content

Prijenos poslovnog udjela


malena08

Preporučene objave

Pozdrav!

Kao dugogodišnji zaposlenik jedne putničke agencije pružila mi se prilika da ju preuzmem od šefa koji odlazi u mirovinu.

Zanima me na koji način možemo izvršiti prijenos poslovnog udjela, s obzirom da bi prodaja išla za 1 kunu?

Što bi bilo najbolje, što moram sve napraviti i kome se obratiti?

 

Unaprijed puno hvala na pomoći. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za prijenos poslovnog udjela potreban je ugovor sklopljen u obliku javnobilježničkog akta ili privatne isprave koju potvrdi javni bilježnik.Takav je ugovor potreban i za preuzimanje obveze da će se prenijeti poslovni udio.Za prijenos poslovnog udjela nije potrebna promjena društvenog ugovora.Ugovor se dostavlja nadležnom trgovačkom sudu, koji će dozvoliti prijenos poslovnog udjela ako ne postoje razlozi za to da uskrati davanje dozvole za prijenos, a prijenos se može obaviti bez štete za društvo,dužnike i vjerovnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na informacijama, puno ste mi pomogli.

Imam još jedno pitanje:Htijela bih poslovati sa jednim stranim državljaninom. On bi uveo dodatni posao u firmu pa me zanima da li postoji mogućnost da sam ja vlasnik cijele firme, a da sa njim sklopim neki ugovor o djeljenju dobiti i podmirivanju troškova cijele agencije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija