Jump to content

kako pokrenuti postupak


sannela

Preporučene objave

Pozdrav svim prisutnim.molim vas da mi date savjet kako zapoceti.Ovako,prije 12,5 godina rodila sam sina u Slavoniji u vanbracnoj vezi,gje sam zivjela kao izbjeglica iz BIH sa Hrvatskim drzavljaninom.Djete otac priznaje,u CZSR ja dobijam skrbnistvo nad djetetom njemu napominju da je duzan placat alimentaciju na sto se on ne buni .kao. neka mu nadju posao itd.Ja sa sinom se vracam u BIH radi opstanka,jer tu nemam pravo na posao niti mogu ostvariti kakvu pomoc za sina.Sin vidja prvi put oca sa6 godina ja ga odvedem njemu,i danas ista situacija ja djete odvedem tamo i ugovorim spoj.djetetu je do sada dao oko 250e.vidimo dobro zivi.kupuje stan,dobra kola,odjeca,nakit,medjutim meni uvjk naglasi da radi na crno.Do sada nisam pokrenula pitanje alimentacije,bojeci se da ce odbiti vidjanje sa sinom.Sada napokon sam shvatila da sin nema sta izgubiti time.sin je izrasto u krasnog decka ,ojaco i fizicki i psihicki kojim se ja dicim.Uz pristanak mog jedinca odlucila sam traziti ono sto mu pripada.Molim vas kome da se prvo obratim CZSR U HRVATSKOJ ili sudu u BIH.Napominjem da imam dokumentCZSR U Hrvatskoj medjutim nema odredjenog postotka koliko je otac duzan davat.hvala unaprijed : :-? n:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo sam zbunjena.Imam sestricnu u HR. koja se raspitivala o mom slucaju u CZSR,gdje su joj navodno rekli da moram pokrenuti sudski postupak u BIH.Naime ja sam pitala jednog advokata za misljenje i on smatra da cu tesko napraviti bilo sta na taj nacin.Da je to jako sporo i bez nekih rezultata.Sta da radim????????????????????? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sannela je napisao:

Pozdrav svim prisutnim.molim vas da mi date savjet kako zapoceti.Ovako,prije 12,5 godina rodila sam sina u Slavoniji u vanbracnoj vezi,gje sam zivjela kao izbjeglica iz BIH sa Hrvatskim drzavljaninom.Djete otac priznaje,u CZSR ja dobijam skrbnistvo nad djetetom njemu napominju da je duzan placat alimentaciju na sto se on ne buni .kao. neka mu nadju posao itd.Ja sa sinom se vracam u BIH radi opstanka,jer tu nemam pravo na posao niti mogu ostvariti kakvu pomoc za sina.Sin vidja prvi put oca sa6 godina ja ga odvedem njemu,i danas ista situacija ja djete odvedem tamo i ugovorim spoj.djetetu je do sada dao oko 250e.vidimo dobro zivi.kupuje stan,dobra kola,odjeca,nakit,medjutim meni uvjk naglasi da radi na crno.Do sada nisam pokrenula pitanje alimentacije,bojeci se da ce odbiti vidjanje sa sinom.Sada napokon sam shvatila da sin nema sta izgubiti time.sin je izrasto u krasnog decka ,ojaco i fizicki i psihicki kojim se ja dicim.Uz pristanak mog jedinca odlucila sam traziti ono sto mu pripada.Molim vas kome da se prvo obratim CZSR U HRVATSKOJ ili sudu u BIH.Napominjem da imam dokumentCZSR U Hrvatskoj medjutim nema odredjenog postotka koliko je otac duzan davat.hvala unaprijed : :-? n:

 

Vas sin je djete hrvata rođeno u RH, time je hrvatski drzavljan. On ima pravo na hrvatskome sudu podici tuzbu protiv oca radi neisplacene alimentacije.

Sta otac radi na crno , to nema apsolutno nikakve veze, mozete jedino skoknit usput jos do porezne i prijavit ga :namiguje: . Otac mora placat uvjek kad je radno sposoban, i morat ce platiti svu alimentaciju 5 godina u natrag od dana pravomocne sudkse presude. Ako ne plati, mozete pokrenuti ovrsni postupak pa ce izgubiti i auto i stan itd. Ako se i dalje niste namirili, tuzite njegove roditelje, pa ovrha nad njihovom imovinom itd.

Sve se to da rjesit samo ako se krene od prave polazne tocke, u ovome slucaju da vas sin bez problema moze odmah podici tuznu u RH, neka tu nema prebivaliste :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepi pozdrav i tebi,prvo si moraš naravno naći odvjetnika koji če ti objasniti kakav je zakon u RH,zato si moraš nači odvjetnika,nije da se plača od rođenja ,neke države imaju retrogradno tri godine od ulaganja tužbe,jer je to proces koji traje,zato polako počni tražiti .To je za dobrobit tvog djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mayyya je napisao:

Lijepi pozdrav i tebi,prvo si moraš naravno naći odvjetnika koji če ti objasniti kakav je zakon u RH,zato si moraš nači odvjetnika,nije da se plača od rođenja ,neke države imaju retrogradno tri godine od ulaganja tužbe,jer je to proces koji traje,zato polako počni tražiti .To je za dobrobit tvog djeteta.

 

5 god za alimentaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo mene opet,zahvaljujem na odgovorima.Mada sam se malo razocarala.U anketi koju sam skoro procitala na Forumu o slicnoj temi zzz-zzz kaze:svejedno sta sud odluci tesko da do nikako ona ne moze doci do vase place .Radi se o potraznji alimentacije iz Makedonije u Hrvatskoj.Kako kaze,ona tesko moze sta uciniti,majka dijeteta. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija