Jump to content

Zajedničko dvorište


anonimno

Preporučene objave

Sa susjedom dijelimo dvorište:

Kuća je etažirana, a oko načina korištenja se ne možemo dogovoriti. Problemi su oko parkiranja automobila, (stalne svađe) zatim oko uređenja vrta:

susjed ne čisti, ne želi investirati u popravak popločenja i kanalizacije, te zbog toga za vrijeme kiša se događaju poplave te se mora hodati po vodi

koja nema kuda oteći itd.

 

U međuvremenu svako toliko provocira nekakove sukobe. Jedno rječju maltretira nas.

Molim odgovor kako riješiti problem.

Da li sud može odrediti, zbog stalnih sukoba, ( policija je bila nekoliko puta) način korištenja

zajedničkog dvorišta obzirom da se mi ne možemo

dogovoriti.

Podjela korištenja je moguća 50 : 50 ali susjed ne pristaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

zemljište na kojemu je podignuta zgrada na kojoj je uspostavljeno vlasništvo pojedinih posebnih djelova u suvlasništvu je vlasnika pojedinih posebnih djelova zgrade, razmjerno njihovim suvlasničkim udjelima, a ovi razmjerno veličini odgovarajućih dijelova posebnih djelova zgrade. dakle, u pogledu dvorišta vi ste suvlasnici, pa sa glede upravljanja stvarju u suvlasništvu primjenjuju pravila Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima koja uređeuju odnosni institut. za napomenuti je da bi zgrada u kojoj je uspostavljeno vlasništvo pojedinih posebnih djelova prema odredbama citiranog zakona MORALA imati imenovanog upravitelja kojemu ovlasti proizlaze također iz odredbi navedenog zakona. dakle, pročitejte glavu Zakona i ovlasništvu i drugim stvarnim pravima koja se odnosi na suvlasništvo i vlasništvo posebnih dijelova zgrade i sve će vam se razjasniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Meni je sve ovo jasno ali suvlasnici ne žele upravitelja zgrade, jer bi ga onada morali i plaćati, a ono to ne žele. Ne žele plaćati niti pričuvu niti ništa investirati. Sve je prljavo, propala fasada dvorište je u blatu. Obzirom da imamo 50-50% vlasništva

nad nekretnimom, a nekretnina je etažirana tako da svako ima svoj kat i sve bi bilo u redu da oni pristaju i na podjelu ili dogovor oko zajedničkog dvorišta, Ne žele investirati u uređenje, a nama ne dozvoljavaju. Pokušali smo na sve načine ali iz osvete (inata) ne pristaju na niti jedan prijedlog.

Da li je moguće odrediti točno dio dvorišta za koji će se pojedini suvl. brinuti i na taj način ga i koristiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 godina kasnije...

Poštovani može pomoć, kod mene je situacija ta da sam ja vlasnik vanknjižnog objekta za koji vodim sud, objekt se nalazi u zajedničkom dvorištu kojeg sam naslijedio od pokojnog dede. Naime objekt je izgrađen u dvorištu prije 70-80 godina, na ostavinskoj raspravi smo to naslijedili ali pošto je vanknjižno pokrenuli smo 2005 godine sa vlasnicima kuće i zajedničkog dvorišta u sklopu kojeg se nalazi naš vanknjižni objekt (objekt nije građen u nazad par godina već je tamo postojao 70-80 godina, znači prije 68 godine).Susjed je u međuvremenu prodao dio kuće, ali parnica još traje, trenutni vlasnik je sklepao garažu koje nije bilo kad je kupovao kuću, naime ista je srušena prije njegove kupnje, ali je navedena u ugovoru ???, istu je bez mooje suglasnosti ponovno napravio, da skratim koja su moja prava a koja njegova u dvorištu za koji vodim sud

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što će biti po okončanju parnice neznam,no zasad su njegova prava ista kao što je to imao vaš susjed do prodaje,budući da je nastupilo singularno sljedništvo.

U zemljisnim knjigama on i suajed su vlasnici po pola a moj objekt je u tom dvoristu u katastru sam upisan potvrda da je objekt gradjen prije 68 imam i sve je to na sudu ali me nervira sto covjek uzurpira dvoriste bez pitanja a isto nije parcelizirano tako da se nezna koji je njegov dio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija