Jump to content

nesreća,molim pomoć


123xxx

Preporučene objave

pozdrav svima.. :-)

situacija je sljedeća..potpuno nepregledno raskrižje,uključivanje na cestu s pravom prednosti,jedini je orjentir zrcalo postavljeno s kontra strane...kišni dan,zrcalo puno kapljica,a još jedanput ponavljam,golim okom se ni ljevo ni desno ne vidi ništa,zbog auti parkiranih uz kolnik..čekam dobre tri minute,sve dok u špiglu nije potpuno čista situacija..već sam praktički u svojoj traci,udara me auto u krajnji ljevi kraj...ograničenje na tom mjestu je 50 km/h,ako ja frajera nisam vidio on je po meni doletio sa sto najmanje...ne snalazim se i JA zovem policiju(čak me ovaj odgovara jer misli da je on kriv)..

policija dolazi,s ovim drugim praktički ni ne priča,ne zanima ih njegova brzina,on se po njima kretao propisno,to su napisali i u optužnom prijedlogu..

ja sam kriv radi oduzimanja prednosti,min. 3 mj. vozačka plus novčana...

drugi tjedan mi je sud...

dal je moguće ovo izvuć..mislim,mogo mi je s druge strane 200 na sat naletit novi x5,bio bi mrtav i kriv za oduzimanje prednosti...

i kako najbolje formulirat pisani dio obrane,ima možda ko kakvu šprancu koja bi mi mogla pomoći..

 

hvala vam najljepša ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete angažirati prometnog vještaka da izračuna brzinu kretanja drugog vozila. Njegovi tragovi kočenja + nastala oštećenja.

 

Moguće je osloboditi se odgovornosti, ali je to skoro pa nemoguća misija, treba utrošiti više godina potezanja na sudu i najmanje 20.000 kuna troškova, a sve za vrlo neizvjestan rezultat, tj. male su Vam šanse.

 

Za šprancu k odvjetniku.

 

Na kraju bi Vam preporučio da razmislite sami o sebi. Imali ste u 12/08 alkohol, sad prometnu nesreću, sutra - što?

 

Mislim da Vam je najbolje da priznate krivicu čime omogućavate da vozač drugog vozila neometano naplati štetu sa Vaše police, ne vozite za vrijeme zabrane upravljanja i vratite se na cestu bogatiji za jedno loše iskustvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na pocetku mog prometnog staza imao sam slicnu situaciju i morao sam platiti troskove suda plus opomena ali nisam dobio pravo na stetu - grrrr

 

evo situacije:

krizanje, ja imam STOP, moj desni ima STOP, situacija krajnje nepregledna.

ulazim u krizanje i cekam da se promet oslobodi kako bi se ukljucio u trecu prometnicu i TRASSS.

zena, meni s desna, nije stala na STOP i kresnula me u moj desni bok (ja sam stajao u krizanju nekih 15 sekundi).

trudio se ja objasniti sutkinji da vozilo nije stalo na STOPu jer da je stalo ne bi toliko moglo ubrzati da ucini totalnu stetu na svom vozilu (udes se dogodio 3 metra od njezine STOP linije).

badava mi trud, kokos nije stala na stop, a druga kokos sudi koja nema pojma o pojmu i ja sam izgubio.

da rezimiram, sutkinja nije shvatila da stara fiesta ne moze ubrzati za 3 m sa 0 na 50km/h :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija