Jump to content

Zastupanje bez punomoći tužitelja?Zastupnik g.....


Jelena03

Preporučene objave

Poštovanje svima.

 

Zanima me smije li netko zastupati u ime tužitelja bez punomoći i koja su moja prava u tom trenutku.Smijem li odgoditi raspravu ili sl....Naime,osim što je došao bez punomoći tužitelja,taj zastupnik je i (ili) lagao na sudu ili nije imao pojima o slučaju te je odrađena druga rasprava,jer nije imao nikakvih dokaza.U međuvremenu sam dobila poštom nekekav njegov podnesak koji izgleda kao da ga je sastavilo dijete od tri god.Naime neke činjenice su tako loše napisane da me zapravo i vrijeđa "glupost" ili neobrazovanost tog zastupnika.

Cijeli slučaj je toliko glup da mi se i neda ići na te rasprave jer sam nedvojbeno u pravu i želim tu priču ćim prije završiti.

Smijem li ukazati na njegove glupe iskaze?

Mogu li imati posljedice radi toga?

Ili možda može on jer je stravično g...

Navodno da i tužitelj(ili zastupnik)mogu biti novčano kažnjeni ako vrijeđaju protustranku.

Uopće nemogu vjerovati da tako nespreman može doći na raspravu.

Što da učinim ako opet dođe bez punomoći?Jer sam shvatila da je isti dan tako branio još nekoliko slućajeva.

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali o kakvom se postupku radi - parničnom, kaznenom...?

 

Neovisno o tome, o punomoći pazi sud po službenoj dužnosti, Vi eventualno možete sud na to podsjetiti iako je malo vjerojatno da bi sud to propustio provjeriti. Možete zatražiti uvid u spis radi provjere.

 

Općenito, prema ZPP, ako sud utvrdi da osoba koja se pojavljuje kao punomoćnik nije ovlaštena za zastupanje, ukinut će parnične radnje što ih je ta osoba poduzela ako te radnje nije stranka naknadno odobrila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa na odgovoru.

 

Radi se o raspravi vezano uz ovrhu radi sitnog prekršaja za koji se ne smatram kriva.

Zastupniku je naređeno da naknadno nabavi punomoć.

Također mu je i naređeno da pribavi dokaze.Međutim on nije dostavio dokaze već samo neki podnesak koji je sam i to vrlo nestručno sastavio.

Čisto sumnjam da je pribavio i punomoć,pa zato želim provijeriti.

Za razliku od njega ja imam dokaze i smeta me to razvlačenje postupka.I mislim da me želi zastrašiti sa troškovima sudskih postupaka nebi li odustala.

Cijela priča se svodi na to dali sam dovoljno glupa da popustim.

Nažalost nemogu iznjeti slučaj jer mi je jasno da će se možda i dotični prepoznati u ovoj priči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija