Jump to content

porezna, ovrha; molim pomoć


sapama

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam par problema pa vas molim pomoć.

Otac ima firmu (d.O.o.) i dug prema poreznoj cca 1 mHRK... (a možda i više računajući kamate - mislim da je dug od 2002). Ima stan koji je kupio na firmu, ali vlasništvo nije prepisano na firmu već je u zemljišnim knjigama još na starom vlasniku. Porezna je dala zahtjev nad ovrhom nad tim stanom, ali im je to odbijeno. Porezna se žalila na odbijenicu (zadnje u 2007), te je sad još to u radu.

 

Moje pitanje je, je li postoji način da taj stan prepišemo na nekog od obitelji, ili da ga kupimo od firme (spremni smo i na to), ali pod uvjetom da se ovrha ili zahtjev za ovrhom briše sa tog stana...

 

PUNO HVALA!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Porezna uprava ima uvid u platni promet firme Vašeg oca i pretpostavljam da je stan uredno sproveden kroz račune radi povrata poreza,pa je stoga vidljiv u masi.

Prilikom potpisivanja kupoprodajnog ugovora kod javnog bilježnika,koliko ja znam jedan primjerak ugovora se prosljeđuje direktno poreznoj upravi.

Radi toga ako niste Vi sami predali poreznu prijavu za stran ili neku nekretninu, u određenom roku Vam porezna uprava to dostavlja sama na Vašu adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija