Jump to content

HITNO - Izvanredni otkaz


Viper0000

Preporučene objave

Moja priča je slijedeća...

 

Uslijed kombinacije privatnih problema i poprilično nezdrave atmosfere na poslu (neosnovano svaljivanje krivnje za probleme u poslovanju, dobacivanje, vrijeđanje, ukratko kada bi poslodavac imao loš dan iskaljivao bi se na zaposlenicima) ja sam doživio slom koji je čak i rezultirao pokušajem suicida zbog čega sam i bio 3mj hospitaliziran u psihijatrijskoj bolnici, te nakon toga još sam par mjeseca bio na bolovanju.

 

Radio sam par mjeseci i vidio da se situacija nije ništa promjenila u firmi iako sam prebačen na drugo "manje stresno" mjesto u firmi.

 

Počeo sam opet osjećati nelagodu i nemir, te sam odlučio iskoristiti preostale dane godišnjeg odmora, gdje sam se malo odmorio i opustio, te odlučio da više ne želim raditi u toj firmi.

 

Nazvao sam direktora i rekao mu da želim dati otkaz i rekao mu razloge (naravno nisam koristio pojmove nezdrava atmosfera i sl.), te je on rekao da je uredu i da od tog dana prestaje radni odnos i da nema otkaznog roka.

 

Ali onda me je nazvao slijedeći dan i rekao da nemogu otići bez otkaznog roka i da moram još neke poslove završiti, te da onda mogu otići, max. mjesec dana.

 

Da li ja mogu dati izvanredni otkaz, da li imam osnove za isti, jer stvarno psihički više nemogu podnijeti ni trenutak u toj firmi i koje su mi mogućnosti i prava s obzirom na moju situaciju...?

 

Molim za hitnu pomoć...

Zahvaljujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Viper0000 je napisao:

Moja priča je slijedeća...

 

Uslijed kombinacije privatnih problema i poprilično nezdrave atmosfere na poslu (neosnovano svaljivanje krivnje za probleme u poslovanju, dobacivanje, vrijeđanje, ukratko kada bi poslodavac imao loš dan iskaljivao bi se na zaposlenicima) ja sam doživio slom koji je čak i rezultirao pokušajem suicida zbog čega sam i bio 3mj hospitaliziran u psihijatrijskoj bolnici, te nakon toga još sam par mjeseca bio na bolovanju.

 

Radio sam par mjeseci i vidio da se situacija nije ništa promjenila u firmi iako sam prebačen na drugo "manje stresno" mjesto u firmi.

 

Počeo sam opet osjećati nelagodu i nemir, te sam odlučio iskoristiti preostale dane godišnjeg odmora, gdje sam se malo odmorio i opustio, te odlučio da više ne želim raditi u toj firmi.

 

Nazvao sam direktora i rekao mu da želim dati otkaz i rekao mu razloge (naravno nisam koristio pojmove nezdrava atmosfera i sl.), te je on rekao da je uredu i da od tog dana prestaje radni odnos i da nema otkaznog roka.

 

Ali onda me je nazvao slijedeći dan i rekao da nemogu otići bez otkaznog roka i da moram još neke poslove završiti, te da onda mogu otići, max. mjesec dana.

 

Da li ja mogu dati izvanredni otkaz, da li imam osnove za isti, jer stvarno psihički više nemogu podnijeti ni trenutak u toj firmi i koje su mi mogućnosti i prava s obzirom na moju situaciju...?

 

Molim za hitnu pomoć...

Zahvaljujem...

 

Pođeš lijepo na bolovanje , pa neka se oni pjene . Ostaneš li i dalje , dodatno će te isprovocirati , pa će ti puknit film . A da do toga ne dođe , ti o svom poslu , lagano na kavicu , dok taj njihov rok ne istekne .

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne moraš raditi otkazni rok ako mu predoćiš potpisanu izjavu o momentalnom otkazu koji stupa na snagu odmah i možeš napisati zbog općeg lošeg nezadovoljstva na poslu.

poslodavac te ne može siliti na otkazni rok ,u tome slučaju ali ti onda tu gubis pravo na bilo kakvu otpremninu ili novce na zavodu ako misliš iskoristiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija