Jump to content

prekid staža i porodiljna naknada HITNO


Iluminati

Preporučene objave

Jooooooj, ne znam gdje bih počela. :misli: Jesam živčana, uh.

Uglavnom, radi se o onom famoznom stažu od 12 mjeseci potrebnom za punu plaću na porodiljnom. Naime, ja nemam neprekidni staž (imam prekid od 19.11 do. 08.12.) i ovdje, a i na drugim forumima su mi rekli da zbog tog neću imati punu plaću, nego 1663 kune.

Danas je mm pričao sa jednim čikom sa HZZO-a koji mu je rekao da smiješ imati prekid - ALI MORAŠ IMATI UPLATU PLAĆE (odnosno prijavu) U SVAKOM MJESECU. Ne mora biti cijeli mjesec. To imam! Znači, trebam dobivati punu plaću na porodiljnom! :jupii::-o:jupii:

ALI nisam još predala papire i strahujem da ustvari o svemu ne odlučuju u našem HZZO-u nego u ZG-u ili gdje već pa se bojim da neće njihova pravna služba reći drugačije? Joj, molim Boga da je naš čiko u pravu :moli:

Nemam sad mira i molila bih da mi napišete jeste li vi što od koga čule? Možda je neka od vas u sličnoj situaciji?

Hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Zaposleni roditelj ili samozaposleni roditelj, koji ne ispunjava uvjet staža osiguranja u trajanju od najmanje 12 mjeseci neprekidno, za vrijeme korištenja prava utvrđenih Zakonom ima pravo na naknadu plaće koja iznosi 50% proračunske osnovice.

 

Ovo bi trebalo biti jasno. Ne traži se kao uvjet isplaćena plaća, već staž osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija