Jump to content

molim pomoć


dado37

Preporučene objave

ovako,zanima me,desila se prometna nesreća gdje je osoba muška 19g. stara vozila pod utjecajem alkohola(1,30),bio je vezan i vozio je još troje putnika u autu gdje je slupao se i svi su izletjeli van iz auta.on je bio jedini vezan,moja kći je najviše nastradala imala je po cijelome tijelu modrice i šivanje glave nije bila vezana odozada,ispala je iz auta itd.

pitanje glasi da li ima šanse da dobije kakvu odštetu na kontu lječničkog nalaza i sve to pravo na odštetu od osiguranja.da li se isplati to potraživati.unaprijed hvala :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavezno na savjet odvjetniku.

 

Potrošit će te cca 500 kuna, a biti puno pametniji.

 

Ukoliko je Vaša kćer pila sa tom osobom i svjesno sjela u vozilo kojim upravlja ta osoba pod uticajem alkohola, bojim se da nema pravo ni na jednu kunu. Ovo provjerite.

 

U protivnom, može se dobiti odšteta od police vozila (ukoliko je plaćeno osiguranje putnika), a naknadno će za taj iznos uvećan za kamate i troškove, osiguranje regresno potražvati od vozača.

 

U svakom slučaju, sve što eventualno i dobijete, na kraju će platiti taj mladić koji je vozio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bitno je li ona konzumirala alkohol nego da li je bila svjesna da sjeda u vozilo kojim će upravljati osoba pod uticajem alkohola.

 

Nitko na prvi pogled ne mora prepoznati da je netko pod uticajem alkohola, ali ukoliko se nalazila u društvu u kojem se nalazio mladić koji je pio alkoholna pića pred njom i potom pristala da sjedne u vozilo kojim će on upravljati, time bitno otežava svoju poziciju.

 

Osiguravajuća društva su stranka u postupku i trebate sami procjeniti koliko su dobronamjerni njihovi savjeti.

 

Još jednom Vam preporučujem savjet odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

paaaaaaaaa - ne bih se bas slozio

 

kcer gdina dade37 nije ovlasteni mjerac alkonolnog izdaha prijatelja.

 

nadalje, nije mi poznato da suvozac u vozilu mora biti osposobljen prepoznati relativno nisku opijenost vozaca.

niti jedan predmet u skoli ne demonstrira sto znaci biti pijan, a jos manje prepoznati znakove pijanosti kod druge osobe!

 

zasto bi netko morao znati da li jesam ili nisam (zakonski) pijan nakon 3 male pive popijene u 90min.

 

gdjica je lagano mogla popiti samo "pola" pica s prijateljem a da drugu polovicu nije niti opazila (sada ne govorim kako bi se ona mogla izvlaciti nego skroz realno).

 

ima ljudi na kojima se doista takva alkoholiziranost "ne vidi", pa na koncu zasto su policajci koristili draeger nakon nesrece ako je bilo svima jasno da je vozac pijan??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policija je ustanovila da vozač i suvozać jesu bili pod utjecajem alkohola dok djevojke nisu.ona kao maloljetna 17g.nije konzumirala alkohol.rekli su mi samo da je moguće tužiti vozača i da on snosi največu krivnju jer on je bio taj koji je trebao garantirati njihoivu vožnju tj.da ih vrati doma.kako bilo god ja sam samo zahvalan što je ostala živa

iz osiguravajučeg društva doći če vještak da ju pregleda i da ustanovi njeno stanje i na kontu lječničkih nalaza.rekli su da je jedino tako moguče istjerati nešto oni če nju zastupati preko svog odvjetnika koji valjda uzima 15% od dobivene štete.pojma nemam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Au evo polemike.

 

Da li je 1,3 g/kg "relativno niska opijenost vozača"?

 

19-to godišnjaka?

 

Moje je mišljenje: MRTAV PIJAN!

 

Nije društvo/država dužna naučiti nekoga kako da miriše ljude. Ukoliko je putnik znao da osoba koja će ga voziti pije alkoholna pića naravno da snosi JEDAN POSTOTAK ODGOVORNOSTI, što je teža situacija nego da nema odgovornosti.

 

Sudsku praksu jednostavno možete naći na www.osiguranje.hr

 

@dado37

Odlučite sami. Da sam na Vašem mjestu prvo bih provjerio da li je na polici vozila uplaćena premija osiguranja putnika, jer privatno tužiti jednog 19-togodišnjaka... Želim Vam puno sreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GRRRRRRRRRRRRRRR

 

pa valjda znas da nisam mislio da se smije voziti s toliko alkohola!!!!!!

 

NEGO

 

da li dijete moze procijeniti da je netko s 1.3 pijan ili nije.

 

nadalje, zasto bi mlada dama uopce morala znati da li se smije voziti auto s 0,0 ili 0,5 ili 0,8 ili 1,3 (sa toliko se smjelo voziti u SAD sredinom 50 :-P)

 

sto se pak doktora tice i pregleda - NITI U LUDILU!!!!

 

pronadjite dobrog odvjetnika i neka vas on za postotak (10-15%) vodi dalje.

kako poslodavac ne smije slati radnika SVOM doktoru tako niti osiguravatelj NEMA pravo na SVOG doktora.

po definiciji su svi doktori posteni ljudi koji pisu samo tocne dijagnoze :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija