Jump to content

otvaranje obrta


posao

Preporučene objave

Pozdrav!

Zaposlen sam u državnoj službi, a želio bih otvoriti obrt(salon za masažu) za koji posjedujem kvalifikaciju.Da li je to moguće? Ako je, koja su moja obavezna davanja.

Ako može kratka kalkulacija, ako mi je zarada preko računa 5000 kuna.

Koje su dodatne obaveze ze jednog zaposlenika?

Unaprijed zahvaljujem!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, moguće je.Otvarate obrt a obzirom da ste u radnom odnosu ne plaćate mjesečne,obrtničke doprinose (HZZO/HZMO)već tek po predaji godišnje porezne prijave na dohodak (po ostvarenom godišnjem dohotku iz obrta,porezna uprava obračunava i šalje rješenje u kojemu imate iznos za uplatu).

 

Plaćate članarinu Hrvatskoj obrtničkoj komori (oko 300,00 kn kvartalno) te porez na tvrtku (oko 500 kn godišnje), te predujam porezu na dohodak (oko 200 kn mjesečno).

 

Obveze za jednog zaposlenika ovise o bruto plaći na koju ćete ga prijaviti.Minimalac (neto plaća+doprinosi)=3.200 kn

pa na više.

 

Imate dosta odgovora na slične upite u "Trgovačkom pravu", pa bacite oko i tamo.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o državnim službenicima ;3.Odjeljak-sukob interesa ;Članak 32.

 

"Državnim službenicima nije dozvoljeno otvaranje obrta ili osnivanje trgovačkog društva ili druge pravne osobe u području djelatnosti na kojem je zaposlen kao državni službenik, odnosno u području djelatnosti koje je povezano sa poslovima iz djelatnosti tijela u kojem je zaposlen."

 

Znači, ukoliko se bavite djelatnošću salona za masažu putem obrta a ono nema nikakvih poveznica sa Vašom djelatnosti kao državnog službenika, nema nikakvog sukoba interesa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija