Jump to content

vip račun


elizabetha

Preporučene objave

...Pošto sam ja ovdje nova i vidim da se raspravlja na ovim stranicama o svemu svačemu,pa sam i ja odlučila pitati nešto ..pa se tako i nadam da ču dobiti neki odgovor.

Naravno tiče se vipa.

Ja sam prije osam godina bila pretplatnik vip mreže.Plačala račune redovito.Moj bivši superug jedan mjesec mi je nabio račun od 6000 kn..naravno da to nisam mogla paltiti...U to vrijeme nisam nigdje radila i nisu mogli potraživati dug.

Godine 2004 odustali od tužbe.

Nakon pet godina dobila sam od suda da u roku od osam dana moram podmiriti dug jer da će mi u protivnom blokirati 1/3 plaće.

Nbili mi kamate...sudske troškove i neznam što sve ne.Plaća mi nije još blokirana...

Mene zanima ..odnosno dali meni netko može reći dali nakon toliko godina što je prošlo od neplaćenog računa oni i dalje mogu potraživati dugovanje.Pošto je prošlo toliko vremena.Jer ne znam koliko je zastara...kažu da takvi slučajevi zastarjevaju nakon 10 godina...

 

A od suda dobila riješenje da su odustali od potraživanja jer nemaju odakle...ali nakon toliko godina oni su se sjetili da bi mogli utjerati dug...Ok nisam ga ja nabila nego moj bivši suprug...ne znam što sad napraviti...zvala sam gore...nitko mi se ne javlja..pa ako netko zna riješenje bila bi zahvalana kad bi mi ga napisao... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara za potraživanje po telefonskim računima iznosi godinu dana od nastanka svakog računa.

na istu se moraš i pozvati kod ovrhe ili na sudske raspravi.

sud na zastaru nepazi po službenoj dužnosti.

ali ako je donijeta presuda od strane suda da imate dug tada je zastara za 10.godina ako ovrhvoditelj ponovo ne pokrene ovrhu.

 

od suda nisi mogla dobiti opomenu. istu dobiješ od javnog bilježnika ili odvjetnika tvrtke.

od suda dobiješ presudu ili rješenje

ili prijedlog za ovrhu.

 

navedi odgovarajuće podatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...da da...krivo sam se izjasnila...od suda sam dobila prijedlog za ovrhu di piše da će mi zaplijeniti 1/3 plaće...međutim ja sam zvala njih gore pa mi se nitko ne javlja...ne znam šta da radim...

ne znam dali se moram javiti na sud..ili...Zvala sam odvjetnički ured Ledića ali mi se nitko već par puta nije javio...i sad ne znam šta da radim...jer od toga je prošlo već mjesec dana skoro...a na žalbu sam imala pravo u roku osam dana...

Išla sam kod svog odvjetnika i reko mi je da moram podmiriti taj dug...jer da mi druge nema...jedino što mi preostaje je da se dogovorim sa njima gore dali če mi doći u susret da to platim u ratama s tim da mi ne blokiraju plaću...eto...

 

Mene zanima dali kad prođe rok za žalbu...tih osam dana...dali ja mogu i dalje se žaliti odnosno vidjeti šta se može napraviti ili je kasno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija