Jump to content

Prometna nesreća


chakija

Preporučene objave

Molio bih da mi netko odgovori ili barem pomogne oko mog slučaja! naime vozio sam prijatelja do benzinske u petak 13. i prilazili smo križanju gdje semafor nije radio(treperilo je žuto)jer ga je grad namjerno isključio kako bi smanjio gužvu(bilo je oko 23.00) ja sam usporio i pogledao lijevo, desno, ravno i iza sebe i kako nikoga nisam vidio krenuo sam u križanje prema lijevoj strani te me je u tom trenutku kombi "pokupio" i pao sam u nesvijest i auto je skoro "totalka"

 

1. ja sam oduzeo prednost

2. Ušao sam u križanje iz razloga jer se lijevo vidi samo prvih 50-tak metara zbog nepreglednosti!

3. nisam imao alkohola u krvi

4. Osoba koja me je udarila imala je 1.6 promila

5. Osoba koja me je udarila sa suvozačima je prvo pobjegla sa lica nesreće, te je njegova žena(suvozač) prvo tvrdila da je vozila dok on nije kasnije priznao

7. vozio je preko 70 kmh

8. nije uopće kočio pa me je nosio 15 metara

 

Sada me zanima: 1.imam li ja pravo tužiti grad zbog nepreglednog semafora(dvorište jedne kuće zaklanja pogled).

-Umjesto križanja tamo je trebao biti rotor, no grad nije htio otkupiti zemljište zbog cijene

2. ili možda mogu tužiti osobu koja me je udarila(zbog ozljeda, materijalne štete...)

 

Uglavnom zahvaljujem se unaprijed na odgovoru/savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija