Jump to content

molim pomoc


majica7

Preporučene objave

Pozdrav,

primila sam poziv za sudsku raspravu radi prometne nesrece koja se dogodila u 10. mj prosle godine, i u njemu stoji da predlazu kaznu oduzimanja vozacke dozvole na 6 mjeseci!?!?

 

probat cu ukratko objasnit sto se dogodilo... dakle, ja sam autom izlazila iz sporedne ulice ne glavnu ulijevo, cesta mi je bila prazna, al onda sam vidjela motor kako mi dolazi slijeva. zakocila sam i auto mi se ukopao na mjestu, nekih 30 cm sam usla u njegovu traku. u tom momentu motor je bio 15-ak metara od mene i vozio uz crtu (na daljem kraju trake od mog auta), lik je zakocio al zbog brzine je izgubio nadzor nad motorom i pao, al se bocno otklizao s jednog kraja trake skroz na moju stranu dijagonalno nekih 5-6 metara i zabio u moj prednji lijevi kraj, nama u autu nist, motoristu nist, samo manja materijalan steta na oba vozila. Sad lik nas je nagovarao i nagovarao da se dogovorimo samo da ja priznam krivnju, al kak imamo lose iskustvo radi psa rekli smo da bi radije zvali policiju, pa ju je lik pozvao sa svog moba. policajac je od njega uzeo izjavu o tome sto se dogodilo a meni odrzao predavanje o tome cemu sluzi znak stop i u kojem slucaju se stavlja na prometnicu i sto treba napravit kad se do njega dode... nije me pitao sto se dogodilo, jedino zasto sam krenula u izlazenje ako sam vidjela vozilo, pa sam mu lijepo odgovorila da ga nisam vidjela i da mi ne bi palo na pamet izlazit da ga jesam vidjela, i to je bilo jedino sto je od mene htio cuti. kak sam bila pod sokom nisam trcala za njim i napastovala sa svojom pricom. totalni sok, vozim vec 10 godina i ovo mi je prva saubracajka u zivotu, al cini se da motorist ima debelo iskustva...

onda se pokazalo da je motoristu istekla vozacka, da motor nije njegov i da nije registriran, vozio je bez upaljenog svjetla, policija mu je skinula tablice, reko policiji da motor nemoze brze od 50, a kasnije se vozio na tom istom motoru bez vozacke i bez registracije 80 km/h a ja sam ga slijedila do osiguranja da se napravi procjena stete na motoru... (policija se nije udostojila provjerit dal je skinuta blokada na motoru)

 

kolko sam mogla procitat na forumu, kad god izlazis iz sporedne ceste, nema veze kak brzo doleti drugo vozilo i otkud, uvijek si ti kriv

:zao:

 

ako mi oduzmu vozacku to je za mene ko 6 mjesecni kucni pritvor! zivim na selendri i bez auta nemrem nist!

:place:

 

pomagajte?

savjetom?

objasnjenjem?

prijedlogom?

bilo cime?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prouzročili ste prometnu nesreću.

 

Suprotna tvrdnja se može dokazati jedino vještačenjem do kojeg nije došlo.

 

Ukoliko motociklist nije uključio dnevna svjetla osiguranje mu može odbiti isplatiti dio odštete, ali to mu daje za pravo da Vas tuži privatnom tužbom za taj iznos.

 

Predlažem Vam da mu omogućite da svoju sitnu štetu naplati sa Vaše police, a to jedino možete uraditi neporicanjem svoje krivnje.

 

Svi njegovi ostali prekršaji nisu od presudne naravi za nastanak prometne nesreće i to je njegova privatna stvar. Ma koliko to zvučalo nerealno - istinito je. Iznošenjem u javnost njegovih privatnih stvari kršite njegova prava. Njegovo "iskustvo" u prometnim nesrećama je nevažno za tu prometnu nesreću.

 

Preporučam Vam da se ubuduće pažljivije uključujete u promet. Jednostavno niste imali sreće i to se svakome može dogoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ovo nist ne kuzim... u onom dijelu poziva koji se zove optuzni prijedlog pise:

 

zbog pocinjenog prometnog preksaja iz cl. 196 st. 1 i cl 238 st 1 zspc-a vozacu osobnog automobila ZG XXXX-XX IME PREZIME napisano je izvjesce o pocinjenom prekrsaju br. xxxxxxxxxxxx

 

sad da ne narusavam privatnost, ali to je MOJA registarska oznaka automobila i pored nje je stavljeno NJEGOVO ime i prezime?!?!

malo sam progooglala taj zakon i cl 196 st 1 kaze da se mora vozit s vozackom dozvolom, ok, ja sam je imala al njegova je istekla,

a cl 238 st 1 kaze da se zakon odnosi i na vozace koji upravljaju vozilima registriranim u inozemstvu, moj auto je registriran u zg a motor koi nije njegov nego od frenda isto ima ZG tablice

na koga se sad to odnosi kad je navedena moja registarska oznaka i njegovo ime i prezime? nist ne kuzim!!!

 

sljedeci dio je o osiguranju, to kuzim, jer je motoru istekla registracija i to je na ime tog njegovog frenda koji je vlasnik motora

 

al onda ima dio koji kaze:

temeljem clanka 221 prekrsajnog zakona predlazemo da se protiv okrivljenice pokrene i provede zurni postupak

 

sad u zspc je cl 221 o vozacima koji su tek polozili vozacki ispit, a kad sam probala progooglat "prekrsajni zakon" nisam nist dobila, samo par novinskih clanaka... sto taj dio znaci? zurni postupak?

 

onda ima dio:

temeljem cl 58 prekrsajnog zakona predlazemo da se okrivljenici izrekne zastitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima "b" kategorije u trajanju 6 mjeseci

 

opet taj "prekrsajni zakon" koji ne mogu nac... ako je to zspc, cl 58 kaze Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji postupi suprotno odredbi stavka 2. ovoga članka

300 kn!!! otkud onih 6 mjeseci bez vozacke?!?!?!?

 

ima jos jedan dio, kaze:

cime je pocinjen prekrsaj: iz cl 57. stavak 4, kaznjivo po clanku 57, 57 stavak 7., 8., primjenom clanka 293 stavak 1.

 

kolko sam uspjela vidjeti cl 57 daje Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 1.000,00 kuna i dva negativna boda zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju do tri mjeseca

 

i sad se opet pitam kako su dosli do 6 mjeseci bez vozacke??? kad po tim clancima koje su naveli stoji 3 mjeseca max?!?!?

meni zivot prestaje onog dana kad ostanem bez vozacke. zivim na selendri, bez auta ne mogu nikam iz kuce, nezaposlena sam, a bez auta nemogu niti ici na razgovore za posao pa gubim svaku sansu da se u tom periodu zaposlim!

6 mjeseci bez vozacke?!?! zasto??????????

 

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija