Jump to content

Zaštićena najamnina - izračun


zdenko_loncar

Preporučene objave

Vlasnik sam stana u Zagrebu u kojem je zaštićeni najmoprimac, koji u njemu naravno ne stanuje ali se ne da van. Imam nekoliko pitanja:

 

Izračunata mu je minimalna najamnina 1997 godine u iznosu od 1.5Kn /m. Ja u isto vrijeme plaćam pričuvu od 4 kn/m. Mogu li mu povisiti najamninu i tko u Zagrebu izračunava iznos zaštićene najamnine ?

 

Mogu li kao vlasnik saznati da li je najmoprimac ili netko drugi prijavio prebivalište na toj adresi, i ako mogu koji dokument moram ponijeti sa sobom ?

 

Sa najmoprimcem su živjeli žena i djeca. On tvrdi da su se rastali, da djeca žive s majkom ali mislim da su još uvijek prijavljeni na mojoj adresi. Mogu li ih nekako odjaviti ?

 

Mislim da najmoprimac ne plaća troškove (struju, vodu, komunalnu naknadu i sl). Mogu li kao vlasnik tražiti nekakvu potvrdu/ispis duga i sl. od Elektre i gradskog stambenog i koji dokument moram ponijeti sa sobom ?

 

Unaprijed zahvalan

Zdenko Lončar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija