Jump to content

Pravomoćna presuda donešena ali nikada izvršena ?


Mmarko

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim za pomoć, naime moj otac je radio u jednoj državnoj tvrtci za vrijeme bivše SRFJ i negdje u predratno vrijeme ( 1989-1990) je dobio bespravni usmeni utkaz zbog prozivanja dirktora na radničkom vijeću za nelegalne radnje. Nakon toga je otvorio obrt i nastavio sa samostalnim radom, budući da je stvar predao na sud.

 

Pravomoćnom presudom 1995. je trebao dobiti isplaćene razlike u plaći, dionice, itd. Međutim od svega toga ništa, uplatili su mu par stotina kuna 2-3 puta i doprinose isto tako a tada je sve stalo. Niti je dobio novac, nit su ga vratili na radno mjesto poslovođe koji je prije obavljao, niti dionice, ništa.

 

Tvrtka je 2001 završila u stečaju a dug prema njemu u stečajnoj masi i na kraju ništa.

 

Pokušavao je ni sam neznam sve gdje i kod koga, pa su ga slali od vrata do vrata... da stvar bude još gora on je poslije pravomoćnosti presude prestao plačati doprinose po obrtu i tu zaglavio. Porezna mu je blokirala račun u uzela brdo novaca i nikad kraja kamatama.

 

Moja supruga i ja smo otvorili tvrtku kako bi ga zaposlili u istoj da može čovjek dostojno zaraditi barem plaću i to sad uz našu pomoć ide polako prema boljem, ali otac mi je već prošao 61g. a radi fizički posao i više nemože. Čitao sam Vaše savjete da je potrebno dugovanja za Mio i zdravstvo podmiriti kako isti nebi neslijedili sa sramotno velikom kamatom sestra i ja.

 

Taj dio ću se još raspitati i na poreznoj ali me zanima dali postoji ikakva mogućnost da se sve to kompenzira ili ako ne na koji način da se naplate potraživanja duga od neznam ni sam koga ( pravosuđa, financija...) jer do izvršenja pravomoćne presude nije došlo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dug nasljeđujete ako nasljedite i imovinu

ili bolje rečeno dug ostavitelja dužni ste vratiti do vrijednosti nasljeđenog dijela ostaviteljeve imovine.

 

ako otac ništa ne posjeduje a vi ništa ne nasljeđujete nist dužni vratiti njegov dug.

 

ja se nebi trudio vratiti dug poreznoj i mirovinskom

pogotovo zbog toga što on svoj dug nemože dobiti.

 

probajte tražiti prijeboj dugova ?

firma je bila državna a i porez se duguje državi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija