Jump to content

Vanbračno dijete i nezaposlena majka


Amra_CK

Preporučene objave

Poštovani!

 

Imam 24 g. u vezi sam sa ocem svog nerođenog dijeteta (termin je 12'07'2009).

Partner je prekriveni alkoholičar, nedavno sam ga i uhvatila kako puši "travu" u garaži.

Htjela sam da se dogovorimo o normalnom raskidu veze i skrbništvu, odnosno pomoći njegove oko dijeteta kad se rodi, jer ne zelim da mpoje dijete zivi s ocem koji pije i drogira se, a ni sama ne zelim njega kao zivotnog partnera. Nazalost njegovo pravo lice otkrila sam tek sada kada zajedno cekamo bebu.

Htjela bi otici od njega, al se bojim da bi mi mogao oduzeti dijete jer mu je mama pravnica i stoji iza njega te mi i sama prijeti da nece plaćat za dijete i da ce mi ga oduzeti jer saqm nezaposlena.

On ima kredit i veli da na temelju toga on zakonski ne treba placat alimentaciju.

Molim Vas da mi javite koja su moja prava i prava mog dijeteta posto nismo vjencani.

Unaprijed zahvaljujem.

 

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje ste planirali živjeti po porodu i u kakvim uvjetima? To će biti prilično značajna stvar.

 

Uzdržavanje djeteta, ukoliko ga ne bude plaćao roditelj koji je to dužan (očinstvo, povjeravanje djeteta vama, način susreta i druženja s ocem, uzdržavanje), može se tražiti od njegovih roditelja. Uzgred, uzdržavanje je naplativo prije ostalih tražbina neovisno o vremenu njihovog nastanka, a za neuzdržavanje djeteta postoji i kaznena odgovornost.

 

Čl. 226.

(1) Otac izvanbračnog djeteta dužan je uzdržavati djetetovu majku godinu dana od rođenja djeteta ako ona skrbi o djetetu, a nema dovoljno sredstava za život.

(2) Otac izvanbračnog djeteta dužan je isplatiti naknadu za uskraćeno uzdržavanje iz stavka 1. ovoga članka i za vrijeme do podnošenja tužbe.

 

Ovo bi se moglo posebno svidjeti gospodinu koji uzbuđeno očekuje novorođenče trošeći travu u garaži, a i gospođi majci mu :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija