Jump to content

pravo na dopust roditelja djeteta s težim smetnjama u razvoju


Baba

Preporučene objave

Zaposlena sam majka djeteta s težim smetnjama u razvoju i trenutno sam na porodiljnom dopustu ( drugih 6 mjeseci života djeteta).Podnijela sam zahtjev HZZO-u za priznavanje prava na dopust za njegu djeteta do navršene 8.godine djetetova života. Liječničko povjerenstvo je ustanovilo da mi se zahtjev treba odobriti, medjutim pravna služba-ne.Problem je što je otac djeteta u trenutku podnošenja zahtjeva uvidom u bazu podataka ZORHA bio nezaposlen i u objašnjenju rješenja stoji da se traženo pravo može ostvariti samo ako oba roditelja rade u punom radnom vremenu. U trenutku podnošenja zahtjeva otac je bio nezaposlen,ali je u medjuvremenu dobio posao kod stranog brodara i pravnica me tražila potvrde poslodavaca nas oboje na kojim stoji da radimo u punom radnom vremenu koje trebam priložiti žalbi.Suprug mi je zaposlen po principu 3-3 mjeseca i zanima me da li ja to pravo uopće mogu ostvariti?Što u njegovom slučaju znači puno radno vrijeme?Ukoliko je jedan od roditelja nezaposlen to se pravo ne može ostvariti, a čitajući Pravilnik o uvjetima i postupku za stjecanje prava nigdje se ne spominju pomorci. Nezaposlena osoba nije, već osoba zaposlena prema posebnim propisima, a to se nigdje ne spominje...Regulirano je stjecanje prava ukoliko je jedan od roditelja vojno lice pa izbiva dulje od mjesec dana,te ukoliko je na odsluženju zatvorske kazne, medjutim za pomorce ne nalazim ništa. Molim pomoć!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija