Jump to content

Šta dalje


elan

Preporučene objave

Šaram po forumu i ispada mi da sam u neobranom grožđu.

2005 sam ostvario pravo na HRVI X skupine 20% profesionalna nesposobnost i otišao u mirovinu 60%civilno-40%vojno iako mi je zdrastveni karton do1990bio prazan osim dječji bolesti.

Prvi zahtijev za HRVI sam podnio 1995 na osnovu stradavanja za koju imam svu potrebnu dokumentaciju V-7,nalaze,prijavu stradavanja idr,

tada sam odbijen s obrazloženjem da mi je stupanj oštećenja manji od 20%. Od 1995 se konstantno lječim od PTSP-a, koji mi je priznat za stalno.

Sada sam išao na obnovu postupka za stradavanje gdje me prvostupanjska odbila s isti obrazloženjem kao i prije manje od 20% s šifrom oštećenja T.208, gdje je po zakonu predviđeno 20-30% oštećenje organizma. Žalbu sam poslao u roku i sada čekam drugostupanjsko.

Sve ovo ne bi pisao da mi mirovina ne iznosi 2238kn.

Šta bi trebao sada poduzeti za poboljšati status. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

elan je napisao:

Sada sam išao na obnovu postupka za stradavanje gdje me prvostupanjska odbila s isti obrazloženjem kao i prije manje od 20% s šifrom oštećenja T.208, gdje je po zakonu predviđeno 20-30% oštećenje organizma.

 

Da li je u nalazu i mišljenju nešto dopisano uz šifru (npr.: "anal." i/ili "čl. 16.")? :misli:

 

elan je napisao:

Žalbu sam poslao u roku i sada čekam drugostupanjsko. (...)

Šta bi trebao sada poduzeti za poboljšati status. Hvala.

Sada treba čekati da drugostupanjsko tijelo riješi o žalbi.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NALAZ I MIŠLJENJE

 

1) 1993.Tupa ozljeda glave leđa ,vrata i ramena

analogno T208 -20%

 

2) PTSP-T238b =20%

stalno

 

3)--------------------------------------

 

4)Da oštećenje organizma iznosi 20% STALNO

-------------------------------------------------------------

Ovakva je ocijena komisije. Čekam već 15god. Da idem u međuvremenu na opću invalidnost, ili na povećanje postotka invalidnosti, jer bi riješenje mogao dobiti oko Božića ako nigdi ne zapne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da je poželjno ako je u međuvremenu došlo do pogoršanja zdravstvenog stanja iči sa zahtijevom za priznavanje prava na mirovinu temeljem opče nesposobnosti za rad-isto navedeno potkrijepiti novom pravovaljanom lječničkom dokuentacijom...

 

Povečanje postotka HRVI možete zatražiti neovisno u zasebnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija