Jump to content

Saobracajna


Leonor

Preporučene objave

15.08.1999.g. dogodila se saobracajna nesreca. Ja sam vozac jednog auta, vozac drugog je poginuo.

Kretao sam se izvangradskom prometnicom gdje je ogranicenje 80 km/h. U blagom lijevom zavoju auto mi je poceo krivudati, presao je na suprotnu stranu i udario u nailazeci automobil.

Sudski vjestak je procjenio da sam vozio 75 km/h. Nisam bio pod utjecajem alkohola.

Od pocetka sam trazio da se vjestaci zadnji lijevi amortizer jer je zbog njegovog kvara doslo do prelaska auta na suprotni kolnicki trak. Sud nije udovoljio i na kraju sam oslobodjen "in dubio pro reo".

Tuziteljstvo je podneslo zalbu i slucaj je krenuo od pocetka na prvostupanjskom sudu.

Ponovljeno je vjestacenje i novi vjestak je utvrdio da sam vozio 94 km/h.

Jedini svjedok je sin poginulog koji je bio u drugom autu. On se ne pojavljuje na sudjenju i rocista se stalno odgadjaju.

Kada nastupa zastara ovog konkretnog slucaja jer se vec blizi 10 godina?

Ako sada donesu presudu imam li se pravo zaliti i koliko vremena obicno prodje dok se zalba obradi?

Cijelo vrijeme se branim sam jer nemam novca za odvjetnika, a nisam previse upucen u pravo.

 

Zahvaljujem u naprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Leonor je napisao:

15.08.1999.g. dogodila se saobracajna nesreca. ...

 

Kada nastupa zastara ovog konkretnog slucaja ...

 

Ako sada donesu presudu imam li se pravo zaliti i koliko vremena obicno prodje dok se zalba obradi?

 

- o kojem se točno kaznenom djelu radi? točan članak KZ-a napišite.

 

- imate pravo žalbe, i vi i drž. odvjetništvo

 

- kako na kojem sudu, ako prijeti zastara onda se požure, ako ne, to zna i potrajati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Leonor je napisao:

15.08.1999.g. dogodila se saobracajna nesreca.

 

apsolutna zastara nastupa 15.08.2009.

 

hoće li predmet pasti u zastaru ovisi od suda, tih odgoda rasprave zbog nedolaska svjedoka.

pitanje je i ako općinski donese presudu da li će žalbu koja bude podnesena županijski stići riješiti do tog datuma.

imao sam slučaj gdje se općinski požurio i presudio i lijepo "uvalio" predmet županijskom da kod njih padne u zastaru, a ovi u roku keks riješili žalbu, ukinuli presudu i vratili općinskom na novo suđenje, koje se naravno nije provelo zbog nastupa zastare..postupak obustavljen..

 

eto.

sve skupa znači, da svakako vi kao okrivljeni pišete žalbu na osuđujuću presudu kakva god ona bila, jer postoji velika mogućnost da predmet padne u zastaru.

ako bude oslobađajuća žalbu će opet svakako pisati ODO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo na zadnjem ročištu se svijedok opet nije pojavio i sutkinja zaključila dokazni postupak bez njegovog svjedočenja.

Dobio sam 10 mjeseci uvjetno na 3 godine kušnje.

Kako je sutkinja mogla zaključiti dokazni postupak bez svjedočenja po meni ključnog svijedoka (jedini bio prisutan prilikom saobračajne)?

 

Sutkinja mi je rekla da imam pravo žalbe u roku 8 dana od primitka presude na kućnu adresu.

Što će se dogoditi u koliko neko vrijeme budem izbjegavao primiti presudu kad mi je poštar bude donosio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija