Jump to content

otkaz ugovora o radu zbog skrivljenog ponašanja poslodavca


nike23

Preporučene objave

zaposlen sam na određeno, ali odlučio sam dati otkaz. radi se o učestalom i znatnom kašnjenju sa isplatama plaće. gospodin sa hzz-a s kojim sam razgovarao mi je rekao da u pismenom otkazu navedem da ga dajem zbog skrivljenog ponašanja poslodavca i obrazložim to. zatim se poslodavac treba očitovati o tome, odnosno trebao bi potpisati taj otkaz zbog njegovog skrivljenog ponašanja. u tom slučaju bi imao pravu na mjesečnu naknadu sa hzz. (i naravno još bi priložio izvatke s bankovnog računa ili potvrde o plaći)

zanima me: da li bi trebao u svom otkazu ga zamoliti da se potvrdno očituje, da pristane na to, i što ako poslodavac ne pristane na to? je li bio netko u toj situaciji?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo, ja sam to sročio ovako nekako:

 

Predmet: Otkaz ugovora o radu zbog skrivljenog ponašanja poslodavca

 

 

Dana 17.03.2009. dajem otkaz ugovora o radu sklopljenog 20.02.2008. na radno mjesto RM, s otkaznim rokom u trajanju od 14 dana, zaključno s 31.03.2009.

 

 

Obrazloženje

 

Razlog za otkaz je skrivljeno ponašanje poslodavca, odnosno učestalo i znatno kašnjenje sa isplatama plaća, što predstavlja povredu obveze sklopljenog ugovora o radu (čl.4) i Zakona o radu (čl.90. st.3. i 4. i čl.91. st.2.). Uz uvažavanje svih okolnosti i interesa obiju ugovornih stranaka, nastavak radnog odnosa više nije moguć iz navedenog razloga. Stoga Vas molim da u Vašem očitovanju potvrdite gore navedeno.

 

 

je li tako dobro :misli: ? svi prijedlozi i savjeti su dobrodošli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako bi to trebalo izgledati:

 

 

IME I PREZIME IME I PREZIME

ADRESA RADNIKA ADRESA POSLODAVCA

 

 

Otkaz ugovora o radu zbog skrivljenog ponašanja poslodavca

 

 

Dana 17.03.2009. dajem IZVANREDNI otkaz ugovora o radu sklopljenog 20.02.2008. na radno mjesto RM.

 

Obrazloženje

 

Razlog za otkaz je skrivljeno ponašanje poslodavca, odnosno učestalo i znatno kašnjenje sa isplatama plaća (OVDJE NAVESTI ZA KOJE MJESECE TI NIJE ISPLATIO I GODINU), što predstavlja IZNIMNO TEŠKU povredu obveze sklopljenog ugovora o radu (čl.4) i Zakona o radu (čl.90. st.3. i 4. i čl.91. st.2.). STOGA uz uvažavanje svih okolnosti i interesa obiju ugovornih stranaka, nastavak radnog odnosa više nije moguć.

 

U ________________, 17.03.2009.

 

 

p.s. ti njega ne tražiš nikakvo očitovanje, odnosno potvrdu, jer je otkaz izjava volje jedne ugovorne stranke, konkretno tebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija