Jump to content

Voznja po platou


penava

Preporučene objave

Jucer sam se htio uparkirati na platou u Srediscu (tamo kod poste i PBZ-a), no u toj namjeri me prekinula lizalica :-(

 

Znak na početku platoa, zabranjen promet u oba smjera (iako se s druge strane ne može niti ući), prekršaj kažnjiv po članku 12. stavak 4 ZOSPC-a, i 500 kuna tanji novčanik. Primio sam obavavezni prekršajni nalog.

 

E sad, da li imam kakvu osnovu za žalbu (izblijedio znak, nisam vidio, druga vozila također gore parkirana) ili da jednostavno uplatim u fond za kupnju novih satova?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja bih se prvo pitao tko je taj znak postavio!!

 

ispred moje zgrade stoji prometni znak zabrane parkiranja i zaustavljanja - a postavili su ga sami stanari.

doista bi bilo blesavo da policajac nekoga kazni temeljem tog znaka...

 

raspitajte se u kojem gradskom uredu mozete dobiti uvid u projekte prometnica - odnosno - saznajte tko je postavio taj vas znak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

na 92

 

(2) Zabranjeno je neovlašteno postavljati, uklanjati, zamjenjivati ili oštećivati prometne znakove i opremu ceste, ili mijenjati značenje prometnih znakova.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba obrtnik ako postupi suprotno odredbi stavka 2. ovoga članka.

(4) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.

(5) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba koja postupi suprotno odredbi stavka 1. i 2. ovoga članka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija