Jump to content

Parkiranje na autobusnoj stanici


manjana

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Naime, parkirao sam se na 3 minute na autobusnoj stanici i kad sam se vratio dočekao me policajac i napisao kaznu 300 kuna.

Naravno namjeravam se žalit pa me zanima vaše mišljenje šta napisati u žalbi.

Zanima me jedna stvar, da li je prekršaj ako sam npr. parkiran na autobusnoj stanici a auto mi upaljen... Znači da li mi tad može upisat kaznu ili me mora upozorit da se sklonim inače će mi upisati kaznu... Mislio sam to napisati u žalbi ali ako ima netko bolju ideju bio bi zahvalan.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavisi koji članak zakona je policajac upisao.

 

Ako je napisao kaznu po čl. 83. ZSPC-a, a uspijete dokazati da zaustavljanje nije trajalo duže od 3 minute - niste u prekršaju.

 

 

ZAKON

O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

 

Članak 2.

(1) Pojedini izrazi u smislu ovoga Zakona imaju sljedeća značenja:

69) »zaustavljanje vozila« je svaki prekid kretanja vozila na cesti u trajanju do tri minute, osim prekida koji se čini da bi se postupilo po znaku ili pravilu kojim se upravlja prometom,

70) »parkiranje vozila« je prekid kretanja vozila u trajanju dužem od tri minute, osim prekida koji se čini da bi se postupilo po znaku ili pravilu kojim se upravlja prometom,

 

Članak 82.

(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:

9) na dijelu kolnika koji je kao stajalište za vozila javnog prijevoza putnika obilježen oznakama na kolniku ili prometnim znakom,

 

Članak 83.

(1) Osim u slučajevima iz članka 82. ovoga Zakona, vozač ne smije parkirati vozilo ni:

2) na udaljenosti manjoj od 15 m ispred i iza znaka kojim je obilježeno stajalište za vozila javnog prijevoza putnika,

(2) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

 

Članak 88.

(1) Prije nego što napusti vozilo, vozač koji ostavlja vozilo na cesti dužan je poduzeti sve mjere kojima se sprječava da vozilo samo krene s mjesta na kojem je ostavljeno ili da ga neovlaštene osobe stave u pokret (isključiti rad motora, zatvoriti prozore, zaključati vozilo i ključeve uzeti sa sobom i sl.).

(2) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno stavku 1. ovoga članka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija