Jump to content

podjela bračne stečevine


nena2208

Preporučene objave

Ovako, mama i tata su rastavljeni, napokon je donesena presuda o diobi bračne stečevine. Sad kako je sve podjeljeno na pola, pa tako i pokretnine (poljoprivredni strojevi), tj. mama ima pola svakog stroja. To je malo sada čudno i neizvedivo da na pokretninama budu suvlasnici pa su odlucili nagoditi se poslije već donesene presude. Može li se to pravno tako urediti da mama ostavi tati strojeve, a on njoj 1/3 kuće što je pripalo njemu. Jel to moguće nekim ugovorom urediti. Kako onda spriječiti da jednog dana tata ne ode u katastar s tom presudom i prepiše dio kuce na sebe. Jel moguće napravit neku zabilježbu u katastru da je postignuta nagodba poslije presude?

 

Molim vas, odgovorite mi!!! :(

Unaprijed puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad trazim to sudsko razvrgnuće suvlasništva, da li se opet ide na ročište ili samo dobijemo presudu. Tko to traži, tata ili mama ili oboje zajedno? Presuda još nije pravomoćna, kada je najbolje zatražiti to razvrgnuće? Prije nego postane pravomoćna ili poslije?

 

Hvala vam na odgovoru, već sam pomislila da mi nitko neće odgovoriti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija