Jump to content

rad na određeno


elizabetha

Preporučene objave

mene zanima...koliko poslodavac prije mora obavijestiti radnika da od sljedećeg mjeseca više neće raditi.

pošto ja radim u jednoj firmi godinu i pol dana i svaka tri mjeseca mi se produžava ugovor...kako je sad došlo do recesije i krize otpuštaju se radnici...rečeno je da če biti optušteno ovaj mjesec 15 radnika...ok...ali poslodavac nije obavijestio nas radike...kod nas u firmi je pravilo da se radnika ne obavijesti 15 dana unapred da od sljedećeg mjeseca više neće raditi nego od danas do sutra...što smatram da to nije u redu..pa me zanima dali je to u redu i dali poslodavac to može?Jer u ugovoru stoji da i jedna i druga strana imaju otkazni rok od 15 dana.Drugo zanima me dali ja imam pravo na k-15 bez obzira što mi se neće ugovor produžiti..jer u našoj firmi se to isplaćuje sad u 4 mjesecu.Moguće je da će nas i za to zakinuti...što smatram da nije u redu.Ne znam što napraviti..kako reagirati...Koja su moja prava....

 

Znima me dali poslodavac može radnika poslati doma bez obzira na otkazni rok koji je predviđen zakonom za obje strane i bez obzira što tako piše u ugovoru?

Ako mi netko može dati pravi odgovor bila bi mu zahvalna.

Unaprijed hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija