Jump to content

odvjetničk zastupa stranku bez punomoći


web2005

Preporučene objave

Poštovani,

 

nakon nekoliko godina završio je spor (imovinska pitanja) Ja sam u tom sporu dao izjavu da ne potražujem ništa od zemlje za koju tužitelj tvrdi da je njegova, te su spor vodili ostala dva tuženika. Donesena je presuda u korist tužitelja, što je bilo i očekivano jer tuženici nisu imali valjane dokaze.

 

E, tu nastupa moj problem. Odvjetnik tuženika ulaže žalbu na presudu u ime tuženika i u MOJE ime iako nikada odvjetnika nisam ni vidio, a kamoli mu dao punomoć.

 

Da li je to kazneno djelo i ako je po kojem bi se zakonu/članku procesuiralo?

 

Ako jest, kome bi trebao prijaviti ovaj slučaj. Da li Državnom odvjetništvu ili policiji?

 

Da li je ovaj postupak u suprotnosti sa statutom ili etičkim normama Odvjetničke komore?

 

Treba li o tome uopće obavijestiti Odvjetničku komoru?

 

 

Svaka pomoć je dobrodošla,

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Na koji način se može da je netko napisao da se slučajno žali u ime treće osobe, pa je zatim to potpisao i stavio pečat na to?

Ima li neki stručni kriterij ili sve ovisi o sucu?

 

Da li oštećeni treba dokazivati namjeru ili odvjetnik nedužnost?

 

Meni se dogodio sličan slučaj, samo što odvjetnik ni u kom slučaju ne bi smio mene zastupati jer zastupa stranke s kojima se sudim po drugom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pressbyter:

 

Odvjetnik bi trebao voditi računa da li je u sukobu interesa. To se procjenjuje u svakom slučaju.

 

Glede neovlaštene žalbe, također je stvar procjene.

Uvijek je na tužitelju da dokaže da je netko kriv, a ne na osumnjičenom. No kada postoje dokazi, onda se osumnjičeni na sav mogući način brani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Molim mogući odgovor ,stranku u građanskom sporu koji je viši od 50.000kn,zastupa odvjetnik bez punomoći,sudac koji vodi prvostupanjski postupak a trajao je dvije godine,''ajmo tako reći''za svo to vrijeme nije uočio da odvjetnik stranke u postuku(tuženik TD d.d.), nema izdatu punomoć za zastupanje,pet rasprava održano presuda donešena uložena žalba na presudu odvjetnika bez punomoći,sudac ni kod obrade spisa za drugostupanjski sud,opet ne uočava da odvjetnik koji je zastupao tuženu stranku nije nikad priložio u spis punomoć ,Županijski sud razumljivo poništava presudu zbog bitnih povreda odredbi ZPP(fali punomoć) i vraća predmet prvostupanjskom sudu na ponovni postupak,sve ovo trajalo je 4 godine!

Napomena,nova glavna rasprava održanana nakon godinu dana, šlamparaj skoro pa sličan koji je prethodio novoj glavnoj raspravi.

Što može učiniti stranka zbog sevga ovog i izrazito visokih troškova koji su nastali za vrijeme ovog postupka!?

 

Dali se može tražiti odgovornost odvjetnika!?

 

Dali se može tražiti odgovornost suca!?

 

Svaki savjet dobro došao....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija