Jump to content

Darovanje i prava


anonimno

Preporučene objave

Darovnim ugovorom od roditelja dobili smo ja i sestra po 1/3 obiteljske kuće. Ugovorom je precizirano da se moja trećina nalazi na I katu, njena u prizemlju, a II kat /zadnji/ostaje roditeljima.

Sad sestra po odobrenju roditelja traži izmjenu građ.dozvole i gradit će polukat sa krovom.

Ona inzistira da potpišemo dogovor oko podjele okućnice.

l. Da li i ja moram kao suvlasnik učestvovati u održavanju krova, koji nije predmet darovanja već će biti naknadno izgrađen i u kolikom udjelu s obzirom da se povećava tom izgadnjom stambeni prostor te ce ona imati 2/4.

2. Kako je kuća kaskadno građena prizemlje je ukopano ispod razine zemlje, ona ima mali vrt i dvoriste. Dvoriste uglavnom koristi kao terase ispred soba a vrt je dosita malen cca 40m2. Zasada roditelji koriste vrt. Da li se i to dijeli na 3 ili četiri dijela /što je smiješno/ jer je to njen životni prostor /nema prilaza s ulice već samo ispred njenih vrata stana odnosno dnevnog boravka.

3. Gornje dvoriste koristimo kao parkiraliste za sada ja parkiram samo 1 vozilo a oni 3, čak i 4./moguće je parkirat samo 5 vozila ukupno/.

Da li i ovdje ide podjela na3 ili 4 dijela.

4. Na koji način i u kojem udjelu moram učestvovati u fasadi , da li po m2 ili po djelovima suvlasništva odnono 3 ili 4 dijela.

Hvala unaprijed na savjetu. Ne bih htjela oštetiti sestru, ali ne bih htjela da mi nabije troškove na koje nisam obvezna. A i dioba okućnice mi nije jasna.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Darovni ugovor kojim se darivaju trećine nema utjecaja na fizičku podjelu zgrade. Vi ste svi suvlasnici cijele nekretnine, i to samo ako ste se kao takvi upisali u zk.

 

Okućnica je zajednička i ne može se dijeliti.

 

Izgradnjom se ništa u pravima ne povećava - povećava se samo vrijednost nekrenine.

 

Morate sudjelovati u svim troškovima, jer ste suvlasnik - pa i nadograđenog dijela.

 

Korištenje je stvar dogovora suvlasnika- svi imate prava koristiti sve dijelove. To je pitanje o podjeli posjeda, koja se može i sudski odrediti.

 

U troškovima se sudjeluje po suvlasničkim dijelovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija