Jump to content

otvaranje tekstilnog obrta


Zhezha

Preporučene objave

Pozdrav.. evo zanima me par pitanja vezana uz otvaranje tekstilnog obrta..

1. trenutno sam zaposlena kod obrtnika pa me zanima jel mogu otvorit obrt i raditi jedno vrijeme?

2. da li moram imati kakvu skolu tj tecaj za obta zavrsen?

3. koje papire moram sve trebam srediti

4. koliko mi je potrebno novaca za otvaranje obrta

 

puno vam hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kratki odgovori na Vaša pitanja:

 

1.Možete otvoriti obrt i biti u radnom odnosu kod drugog poslodavca

 

2.Ne morate imati nikakvu školu za obrt, ali vezano uz djelatnost kojom ćete se baviti morate imati odgovarajuću stručnu spremu

 

3.Morate imati radnu knjižicu,svjedodžbu ili diplomu najmanje SSS,poslovni prostor (vlastiti ili u najmu)

 

4.cca 300-750 kn (ovisno u kojoj ste županiji,najmanji iznos se plaća na područjima PPDS-a)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.prikupite dokumentaciju:svjedodžbu,radnu knjižicu,potvrdu o nekažnjavanju (općinski sud).

 

2.otiđite u ured državne uprave u vašem mjestu gdje ćete dobiti potrebne obrasce za popuniti i uplatnicu na iznos potreban za otvaranje obrta

 

3.osmislite ime obrta,predajte popunjene obrasce i čekajte rješenje o upisu u obrtni registar

 

4.kada dobijete rješenje i obrtnicu,napravite pečat,otvorite poslovni žiro račun u banci

 

5.prijavite se u mirovinsko i zdravstveno kao samostalni privrednik (mada ne plaćate obrtničke doprinose dok ste u radnom odnosu)

 

6.prijavite se u poreznu upravu,u sustav poreznih obveznika i (samo ako želite odmah)u sustav obveznika pdv-a

 

7.pronađite dobrog knjigovođu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Možete otvoriti obrt ukoliko djelatnost obrta nije i djelatnost kojom se bavi firma u kojoj radite (zabrana tržišne utakmice).

Ulazak u sustav pdv-a s navedenim nema veze,tako da možete (ukoliko otvorite obrt a ispunjavate gornje uvjete)imati obrt bez ulaska u pdv sustav (do ostvarenih 85.000 primitaka u godini dana).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija