Jump to content

ugovor i neprocitana sitna slova


zlatkoc

Preporučene objave

08.01.2001 sklopio sam ugovor u kojem je sitnim slovima pisalo:

 

Ovaj je ugovor osnova za narucivanje tijekom narednih 10 godina, s time da imenik izlazi jednom godišnje. Naričitelj i izdavač su suglasni da se ovaj ugovor moze raskinuti za svaku narednu godinu, te da se mora učiniti pismenim putem u vrijeme od 01 - 15. 01. tekuce godine, a takvo raskidanje vrijedi samo za tu godinu.

Narucitelju je poznato da su cijene u ovom ugovoru naruciteljske (nize), te ukoliko svoju obvezu u pogledu roka placanja ne izvrsi suglasan je da izdavacu isplati iznos iz ugovora uvecan za 100% i na ukupan iznos narucitelj je spreman isplatiti zatezne kamate od dana dospijeca placanja po ugovoru do dana placanja. Kamate ce se obracunati po zakonskoj stopi s posljednjim danom u mjesecu za taj mjesec, po izravnoj metodi.

 

03.01.2005 prvi puta saljem raskid ugovora preporucenom posiljkom i ne dobivam nikakav odgovor.

03.01.2006 ponovo salje raskid ugovora, ali dobivam preporuku nazad sa zigom poste odselio.

2007 i 2008 nesaljem nista jer neznam niti dali jos postoje.

Medutim krajem 2008 godine dobivam od njih takozvani "telefonski imenik" sto je i predmet ovoga ugovora zajedno sa racunom.

Kontaktiram sa njima telefonom koji sam nasao na racunu i objasnjavam kako im nemogu poslati raskid ugovora jer neznam njihovu adresu a oni odgovaraju da ce to razmotrit.

25.03.2009 dobivam opomenu od njih zbog neplacanja racuna, ponovo sa neke nove adrese.

Kada sam ih nazvao dobio sam odgovor da nije njihov problem sto ja neznam njihovu adresu i prijete tuzbom.

 

Napominjem da sam dopise o raskidu ugovora 2005 i 2006 slao na adresu koju imam u ugovoru.

 

Molio bih za savjet dali je moguce raskinuti taj ugovor, dali su oni duzni mene obavjestiti o promjeni adrese na bilo koji nacin i sto moze donesti eventualna njihova tuzba zbog neplacanja racuna.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Preporučujem Vam da dotičnog izdavača pismeno informirate o nepridržavanju Ugovornih obveza , naročito u pogledu višekratnog onemogućavanja otkaza ugovora izbjegavanjem primitka istih ,prečestog mjenjanja adrese i onemogućavanja kontakta i reklamacija a sve u cilju izbjegavanja raskida ugovora , koji je u takovim uvjetima za Vas postao štetan ugovor .

 

Obavijestite ih da je Vaša obveza prestala već samim pokušajem prvog dostavljanja otkaza ,i ukoliko i nadalje ustraju na takovom ponašanju da ćete biti prisiljeni podnijeti kaznenu prijavu za prevaru kojom Vam se nanosi šteta .

 

Što se tiče Kaznene prijave konzultirajte se sa Općinskin državnim odvjetništvom uzmite dokaze -pisma preporučena i pokušajte dati Kaznenu prijavu u zapisnik .

 

Pozdrav ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovor!

 

Malo sam bolje pogledao sta ja imam od svega toga i ispalo je da sam ja vec njima 2003 prvi puta slao obavjest o raskidu ugovora.

2001- sam platio racu za famozni tel. imenik

2002- plačam pod pretnjom opomene

2003 prvi puta saljem dopis o raskidu i ne dobivam nikakav

odgovor

2004- saljem, ali bez bilo kakvog odgovora

2005- saljem i ponovo bez odgovora

2006- salje ali mi se vraca preporuka na kojoj je naznaceno

"odselio"

2007 i 2008 vise nesaljem.

 

Medutim na racunu iz 2002 imam novu adresu, a posto sam se ja i tada savjetovo na koju adresu slati, dobio sam odgovor da je najbolje slati na adresu koja je naznacena u ugovou posto nisam dobio nista sliuzbeno o promjeni adrese ili aneks ugovora.

Medutim za pretpostavit je da su oni ipak dobivali noje dopise sve do 2006 jer mi se nista nije vracalo.

Dali bi mogao da bude sporan taj racun iz 2002 na kojoj je nova adresa i koja je bila i 2008 ali sada vise nije.

Da sam slucajno i platio taj racun nebi dobio opomenu i naravno nebi opet znao novu adresu i ako bi u 2010 godini slao "raskid ugovora" opet bi otislo na krivu adresu:

 

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija