Jump to content

Mogucnost povrata nacionalizirane zemlje iz 1918/1919


alfan23

Preporučene objave

Vec sam postavio post, ali ga nije prikazalo,

 

Ukratko, zanima me da li postoji nacin povrata imovine nacionalizirane u sklopu agrarne reforme iz Kraljevine SHS? Radi se o velikim posjedima, a ako je SFRJ pravni nasljednik Kraljevine Jugoslavije, onda bi se po logici povrata imovine oduzete za vrijeme komunističkog režima, trebala vratiti i ranije oduzeta imovina, dakle i za vrijeme prve Jugoslavije.

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo sad je proradilo, pa da malo detaljiziram problem:

 

- Koliko sam shvatio agrarnom reformom su se mijenjale knjige, tako da danas nemam uvid u vlasništvo u sudskom registru

- Čuo sam da postoji nekakva povjesnica, pa ako se iz tog dokumenta može vidjeti, zanima me kako da dodjem do njega

- Jedini trag koji imam je kupoprodajni ugovor iz kojeg je vidjiv broj samo 3 čestice

- Na sudu i na katastru se vidi da je to sada privatno vlasništvo, iako je 5 posto u vlasništvu FNRJ (to mi nije jasno jer FNRJ je preimenovana u SFRJ 60 tih godina)

- Logicki razmisljam, ako je FNRJ, kasnije SFRJ pravna nasljednica Kraljevine Jugoslavije, onda bi po zakonu o povratu imovine trebao vaziti i za imovinu oduzetu i za vrijeme Kraljevine SHS.(ispravite me ako grijesim)

 

Ako postoji nacin povrata ili odstete voljan sam posteno nagraditi onoga tko mi pomogne u povratu jer se radi o velikim posjedima u danas gradjevinskim zonama u turistickim podrucjima i nacionalnom parku

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija