Jump to content

pravo prvenstva naplate kod ovrhe mirovinsko


MATIJA1

Preporučene objave

Zahvaljujem na odgovoru, međutim htio bi znati gdje je to u zakonu točno navedeno, u kojem zakonu, broj članka, broj točke. Unaprijed se ispričavam što sam sumnjičav, međutim u zadnjih par dana na ovo pitanje sam dobio svakakve odgovore, te neznam koji je od njih stvarno pravno valjan.

Moje osobno mišljenje je da nema, jer samo par godina unazad mirovinsko se moglo riješiti ne upisom radnog staža u knjižicu, (niti danas se ne upisuje u knjižicu dok nije podmireno dugovanje), pa mi nije jasno kako sad odjednom ima prava prvonaplate, pred recimo hipotekarnim kreditom jedine nekretnine u kojoj npr. stanujem.(nekretnina se plijeni, čovjek marš na ulicu, važno da je mirovinsko podmireno)Halo pa tko je tu lud?? Na ovakva pitanja odgovori se skrivaju kao zmija noge!

 

 

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što ti je moderator odgovorio nije istina...znam jer imam takav slučaj...prije nego mi je porezna sjela na plaću digao sam kredit i on ima prvenstvo pred poreznom..međutim problem je što ti porezna može uzimati ispod 2/3 plaće tj. do osobnog odbitka (do cca 1800kn - jedino ako imaš nezaposlenu ženu ili djecu na sebi kao osobni odbitak onda se taj iznos povećava)... tako ja imam ženu i 2 djece na sebi i ne mogu uzimati ispod 4850kn (toliko mi moraju ostaviti)... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MATIJA1 je napisao da" porezi imaju pravo prvonaplate i da li imaju i doprinosi"?Odgovor je bio-da,najprije porezi zatim doprinosi. Zatim spominje i hipotekarni kredit.Je li koja od navedenih institucija pokrenula ovrhu?Ukoliko je porezna prva-prva se namiruje, ukoliko je banka-ona se namiruje.Ukoliko su istovremeno:

 

Članak 109.Ovršnog zakona: "Više tražbina koje imaju isti red namirenja,namiruju se razmjerno svojoj visini..."

 

 

Odgovor baloonu:

 

Osobni odbitak se nije popeo na 2.400,00

 

Osnovni osobni odbitak iznosi 1.800,00 kn i uvećan je za uzdržavane osobe evidentirane na poreznoj kartici te za invalidnost poreznog obveznika ili uzdržavanih članova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Dengo je napisao:

Ovo što ti je moderator odgovorio nije istina...znam jer imam takav slučaj...prije nego mi je porezna sjela na plaću digao sam kredit i on ima prvenstvo pred poreznom..međutim problem je što ti porezna može uzimati ispod 2/3 plaće tj. do osobnog odbitka (do cca 1800kn - jedino ako imaš nezaposlenu ženu ili djecu na sebi kao osobni odbitak onda se taj iznos povećava)... tako ja imam ženu i 2 djece na sebi i ne mogu uzimati ispod 4850kn (toliko mi moraju ostaviti)... :-D

 

jeli dovoljno administrativna zabrana(placa/firma) za kredit da ne sjednu na cifru za kredit ili je kredit potrebno uredit s poreznom upravom?(vidi se kod prijave poreza?)

Koliki mi je odbitak za troje djece+zena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija