Jump to content

KD Kradja; molim pomoc


xerox19

Preporučene objave

Uff... ovako.

 

Dana 16.2.2007. u nasoj garazi pronadjeni su ukradeni djelovi motocikla, svi djelovi su zapljenjeni te sam optuzen za kazneno djelo iz clanka 216 stavka 1 KZ-a.

 

Dana 16.2.2007 imao sam 18.g, trenutno imam 20, a 21.5 za kada mi je zakazana glavna rasprava cu imati 21g.

Na tu glavnu raspravu sam pozvan kao okrivljenik.

To je druga rasprava na kojoj cu ja sudjelovati, na prvoj raspravi me sutkinja upitala dali zelim priznati kazneno djelo da mi se moze izreci uvjetna kazna.

Ja sam rekao kako ne zelim priznati kazneno djelo te da sam navedene djelove kupio, sto je policija bila istrazila medjutim bezuspjesno. (naivno su to pokusali)

Protiv mene ne postoje nikakvi dokazi osim sto je to nadjeno u nasoj garazi, a ja moj pokusaj da dokazem porijeklo je bio bezuspjesan.

Na prvom saslusanju kada sam rekao kako ne zelim prihvatiti uvjetnu i priznati djelo, sutkinja mi je napomenula kako ukoliko mi se djelo na kraju dokaze kako kazna nece biti tako blaga.

 

Glavna rasprava mi je zakazana za 21.5.

 

Molim Vas recite mi, sto mogu ocekivati od suda na kraju, s obzirom na moje godine, ne kaznjavanost do sada itd. Koje su sanse da odem u zatvor. Trenutno sam nezaposlen ali uskoro idem na platformu, i moze li mi ta situacija pomoci kako ?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dokazi su poprilično dovoljni za osudu posebice ako je priča "kupio od nepoznate osobe". Vidio sam dosada osuđujućih presuda na te dokaze.

 

Zatvor ovisi o tome da li su pribavljeni provalom, koja im je vrijednost, i drugim okolnostima.

 

Osobno ne vjerujem da će biti zatvor osim ako vrijednost stvarno nije velika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa recimo da je materijalna steta iznosila nekih 15-20 tisuca kn, optuzen sam po clanku zakona 216 (nije teska kradja), 217 je kazneno djelo teske kradje te mislim da je to svaka materijalna steta koja iznozi preko 28.000kn.

 

Nadam se da nece biti zatvor, imate li savjeta kakvih bio bih zahvalan.

Odvjetnika da uzimam ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija