Jump to content

susjed je prešao dijelom kuće na javni put


splitskimag

Preporučene objave

kako riješiti ovu situaciju!!?? kada sam vidio prostorni plan susjedov dio kuće je izgrađen priko cilog javnog puta u širinu, do svoje kuće triban ić priko tuđe parcele, ovo je nevjerojatno!!!! kako ovo riješiti, kome se obratiti, koliko je to komplicirano i koliko traje taj proces, pretpostavljam tužiti naravno i tribat će srušiti taj dio jel tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa kakav je to onda javni put kad je čovjek na njemu uspio izgraditi kuću, a nitko nije reagirao ni kad je započeo, ni kad je gradio, a očito je već i izgradio tu kuću.

Javni put inače koriste svi. Bilo kako bilo vjerojatno je taj put u vlasništvu lokalne samouprave i njoj bi prvenstveno to trebali prijaviti, a uz nju i policiji koja je dužna postupati sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, naravno ukoliko je doista o kakvoj prometnici riječ. Ukoliko je to samo kakav uski pješački prolaz (nije pogodan za odvijanje prometa vozilima) koji je u vlasništvu lokalne samoupravo - svakako od njih tražiti žurno postupanje.

Osim toga i građevinska inspekcija bi trebala provjeriti položaj objekta u odnosu na građevinsku dozvolu za njegovu gradnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taj susid je to napravio još prije 20.g a kako sam ja tek sada naslijedio tu kuću i kada sam išao provjeravati u prostornom planu onda sam to i primijetio. taj put vodi do moje kuće i još jedne susjedove kuće i to je pješački put i put za odvijanje prometa vozilom koji vodi samo do kuće. prijavit ću sve općini znači i policiji, i šta će oni napravit, pretpostavljam susjed će tribat srušiti taj dio kuće, je li ko zna koliko to sve traje jer imam namjeru nešto nadograđivati na parceli ali kamioni ne mogu doć do parcele, a želim početi odmah

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

splitskimag je napisao:

taj susid je to napravio još prije 20.g a kako sam ja tek sada naslijedio tu kuću i kada sam išao provjeravati u prostornom planu onda sam to i primijetio. taj put vodi do moje kuće i još jedne susjedove kuće i to je pješački put i put za odvijanje prometa vozilom koji vodi samo do kuće. prijavit ću sve općini znači i policiji, i šta će oni napravit, pretpostavljam susjed će tribat srušiti taj dio kuće, je li ko zna koliko to sve traje jer imam namjeru nešto nadograđivati na parceli ali kamioni ne mogu doć do parcele, a želim početi odmah

 

Pretpostavljam da je to oduvijek bio javni put, tj. da nije naknadno nešto izmijenjeno.

 

Susjedovu gradnju treba prijaviti građevinskoj inspekciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

i moj susjed je zauzeo javno dobro (prilaz ka rijeci uz sami most) i nasuo materijal te ga ogradio zidom visokim 4 metra tako da je usao u korito rijeke oko 15 metara cak i objekte sagradio na tom uzurpiranom javnom dobru i nikom nista.to sve je radio postepeno a poceo je prije vise od 20 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija