Jump to content

Molim pravni savjet!


maksim

Preporučene objave

Ovako, u braku sam 7 godina, imam dvoje djece, 6 god. i 1. god.Žena se želi rastati, jer je upoznala drugog. Zanima me, da li postoji način da djeca pripadnu meni, kad dođe do toga, jer ne bi želio ostati bez svoje djece?Ona ih želi odvesti od mene i otići iz našeg doma.I još jedno pitanje.Kuća u kojoj živimo je kupljena od prodaje stana koji sam ja nasljedio od svog oca, a adaptirana je od kredita koji je na mene.Na koji način se rješava to pitanje, da li je to bračna stečevina, ili? Molim vas da mi pomognete, jer sam već očajan..Hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo nije pravni savjet ali s obzirom da se rastajete sva bračna stečevina se dijeli na Vas i suprugu, ali Vi se doista brinete za djecu, pa morate imati u vidu da donesete sporazumno odluku sa ženom kom će od vas dvoje biti povjerena djeca na odgoj i uzdržavanje, mislim da je najbolje da djecu ne razdvajate, jer oni ionako gube mnogo Vašom rastavom, to će za njih , pogotovo za starije dijete biti šok, a Vi ih možete voljeti i ako su ili kod mame ili kod Vas,a ako se budete prepirali oko djece samo da zadovoljite svoj ego onda to neće biti dobro za djecu jer će najviše oni izgubiti,Danas se mnogi roditelji rastaju, zašto, to ne treba pitati jer možda nećete naći odgovor a ne treba na silu s nekim živjeti tko Vas ne voli više.Znaci, na sudu neka Vam glavna preokupacija bude jedinstveni sporazum sa ženom u svezi odgoja djece, to Vam je za sada najbitnije.Inace, muškarac u takvim slučajevima u 80% slučajeva gubi, ali ne smatrajte se poraženim, jednostavno dogovorite se i sretno Vama, djeci i supruzi....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sud određuje sa kim će djeca živjeti.rastavom braka ne gubite djecu.skrb i briga za djecu i nadalje ostaje zajednička.

stan koji je prodan bio je vaše nasljedstvo.

kuća ako je kupljena tim novcem je vaša ,to nije bračna stečevina barem u vrijednosti prodanog stana.

kredit za renoviranje kuče je bračna stečevina,

otplačiuje se iz plaće koja je zajednička bez obrira koji bračni partner je zaredio i koliku plaću.

podjela imovine je stvar dokazivanja.

ukoliko djeca,od strane suda budu dodjeljena majci mislim da bi bilo dobro ostaviti im kuću na korištenje ( uz ugovor naravno) i nastaviti plaćati režije(barem dok postoji potreba brige za djecu)a na sudu tu činjenicu iskoristiti kao brigu za djecu radi uračunavanja troškova u alimentaciju.

ali jednu prostoriju zadržati za sebe za zajedničko vrijeme sa djecom.na kući i dalj zadržati vlasništvo.

lakše je samcu naći stan nego majci(ili ocu)sa dvoje djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija