Jump to content

upit o visini mirovine


cers

Preporučene objave

pitanje za nekoga tko zna izračun visine mirovina. od 18.03.1991. sa aktivni pripadnik mup-a.liječim se od ptsp-a i na bolovanju sam od travnja 2008.g.imam privremeni status hrvi od 40% do 30.06.2009. na ik-i sam dobio 100% opću nesposobnost za rad, a dr. taborski je procijenio 50-50.za vrijeme dom. rata imao sam rješenje o zvanju viši policijski narednik.imam status dragovoljca domovinskog rata.prije stupanja u mup imam 1,5 godina radnog staža, a u mup-u 18 godina, sve na poslovima ovlaštene službene osobe.

zanima me da li mi netko može odgovoriti u koji ću vojni čin biti preveden kod umirovljenja te koliko bi okvirno iznosila mirovina.

pozdrav svima na portalu!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako kolega po meni bi trebao dobiti čin pukovnika, naravno ako imaš status hrvi i po mojoj procjeni mirovina bi ti trebala biti kad odbiju porez i eventualni prirez oko 6100 Kn, ovo uzmi s rezervom, jer nemam sve tvoje podatke a i u tablici za izračun su neki prošlogodišnji podaci, tako da se nadaš svakako preko 6000 Kn :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jutros u područni ured HZMO-a stigao odgovor g. Taborskog o reviziji mog predmeta u kojem potvrđuje u potpunosti navode područnog vještaka, tako da sada imam sve parametre za izračun pa molim one koji znaju :

- dragovoljac bez statusa HRVI

- zvanje policijski narednik

- efektivni staž 24 godine (MUP ovlaštenje)

- mirovinski staž 35 godina

- opća invalidnost

- 70 % bolest u svezi čl.2 st.2 ZOPHBDR-a

- 30% izvan tih okolnosti

 

Hvala unaprijed !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citat:

Dva potreban podatka nedostaju: starost i podaci o plaći kao DVO.

Pod pretpostavkom da je za njega u uzastopnih deset godina najpovoljnija plaća narednika tad je maksimum koji može očekivati ccc 3180. Napomena : maksimum!

za Duro:

-45 godina starosti a što se tiće onih deset najpovoljnijih godina to je tih zadnjih deset kao DVO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

tdjedovi je napisao:

Imam 18 godina efektivnog staža + 6 godina ratnog. hvala!

Invalidska mirovina po čl. 11 Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja DVO, PS i OSO, temeljem podataka koje ste naveli, bi iznosila za opću nesposobnost maksimalno 3400 kuna odnosno za profesionalnu (opet max.)oko 2700.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija