Jump to content

pravna zavrzlama ili sto? pomoc ili savjet molim


bibolina

Preporučene objave

prica je duga i stvarno svakakva ali sad sam zapela neznam ni sama gdje.

vlasnik sam 7/10 kuce i bratic 1/10, upisani smo kao gruntovni vlasnici i slazemo se oko prodaje. 2/10 su upisani ali se ne javljaju ti nasljednici. adv je to trebao srediti ali nije.

problem je sad susjed koji tvrdi da mu je djed, koji je bio vlasnik a meni darovao, dao kljuceve objekta i da je sada on u posjedu objekta. ja sam provalila sa svjedocima u kucu, fotografirala zateceno stanje i sastavila zapisnik koji smo i potpisali, te je nakon toga, na poziv susjeda dosla policija i na temelju gruntovnog sam zahtjevala da se zapecati kuca sto je i ucinjeno. ostavinska nakon toga me je potvrdila kao vlasnika ali moj adv nije nista poduzeo da stupim u posjed objekta i zavlaci me vec 10mj, ne odgovara na konkretna pitanja, ni ne poduzima potrebne korake. sad cu raskinut suradnju s njim i ovim putem pitam da li netko zna kakav odvjetnicki ured ili agenciju sa ekipom koja bi ovo mogla razrijesiti.

kuca je na prodaju ali niti mogu uc u objekt niti pruzit konkretnu informaciju o papirologiji.

bilo kakav savjet ili preporuka su mi stvarno i hitno potrebni!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

 

Podnesite tužbu protiv susjeda ,koji Vas ometa u korištenju vlasništva stečenog nasljeđivanjem.

Vi kao vlasnici imate pravo tražiti naknadu štete koju trpite , jer Vas dotični onemogućava u normalnom korištenju vlasništva.Činjenica da je imao ključ ne znači i da je stekao zakoniti ili bilo kakav posjed moguće je da je imao zadatak prozračivati objekt a ne i koristiti ili da je time stekao posjed.Posjed se također mora steći na valjanoj pravnoj osnovi.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija