Jump to content

stečaj, troškovi i postupak


sile

Preporučene objave

Ukratko:

 

Imam d.O.o. na čijem računu nije bilo prometa od 2005. godine. Ima i nešto duga za PDV (ne puno, ali ima).

Porezna traži plaćanje duga za PDV, a ja razmišljam da rađe pustim da pokrenu stečaj.

 

Ono što me najviše zanima je koliko bi ja kao odgovorna osoba trebao platiti u slučaju pokretanja stečaja? Pošto d.O.o. ne posluje i nema stečajne mase ne vidim od kuda bi se troškovi stečaja mogli naplatiti (ja sam također i vjerovnik d.O.o.-a pošto sam firmu pokrenuo svojim novcem i nisam čak ni sve vratio).

 

Prije bilo kakve odluke želio bih čuti tuđa mišljenja (ili iskustva). Koliko to sve košta, koliko traje i slično. Najgore od svega je to što trenutno ni ne znam koje su mi opcije otvorene.

 

Zahvaljujem za svaki odgovor..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko nemate puno poreznog duga,bolja Vam je opcija da isti podmirite,nego da otvorite postupak likvidacije ili stečaja.

Na taj način,poduzeće ostaje "čisto", bez dugovanja, pa ga možete i prodati tj. nešto zaraditi umjesto da plaćate sve troškove zatvaranja.

 

Ako se ipak odlučite za stečaj,obzirom da d.O.o. nema novca na računu,potraživanja od kupaca,niti imovine, država jednostavno nema načina naplate pdv-a, pa se isti otpisuje.

 

Vi, kao osnivač i direktor,ukoliko niste učinili nikakav porezni prekršaj koji bi se financijskim nadzorom mogao utvrditi, već je poduzeće zbog gospodarskih razloga prestalo sa poslovanjem, ne odgovarate za nastali porezni dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija