Jump to content

otpis duga za obvezne doprinose - u pomoć


anag

Preporučene objave

Među bilo kakvim spisima, člancima, zakonima i sličnom ja sam kao Alisa u zemlji čudesa. Da postoji zemlja u kojoj papiri služe za crtanje i pisanje prića preselila bi se tamo.

 

Ispričat ću vam svoj slučaj i moliti vas za pomoć.

 

Naime, bila sam vlasnik malog obrta u kojemu sam radila sama. Posao nikada nije išao baš dobro, a s vremenom sve lošije. Prošle godine sam ga napokon zatvorila i ostala dužna za doprinose 55 000 kn. Radila sam u jednoj firmi i pomalo otplačivala taj dug. U godinu dana sam smanjila glavnicu na 45 000 što nije malo jer su 1100 kn mjesečno samo kamate.

Prošli mjesec sam dobila otkaz kao višak i sad sam na burzi i više nikako nisam u mogučnosti plačati dug.

Saznala sam da mogu napisati zahtjev za otpis duga za doprinose prema članku 137/3 općeg poreznog zakona.

 

Nisam napomenula da mi je taj dug sjeo kao ovrha na račun od obrta. Na plaću, koju više ni nemam nije.Nemam nikakvih nekretnina ni pokretnina.

 

Hijela sam vas zamoliti da mi pomognete napisati taj zahtjev ili date ugrubo savjet kako bi to trebalo izgledati.

 

Bojim se ako ću ga sama sastavljati, da će zvučati kao da su ga sklepavala djeca.

 

Što mislite, kakve su mi šanse? Ova informacija je došla kao svjetlo na kraju tunela.

 

 

 

Hvala vam unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što kažete na ovo???

 

 

 

 

 

 

ZAHTJEV ZA OTPIS DUGA ZA OVEZNE DOPRINOSE PREMA ČLANKU

137/3 OPĆEG POREZNOG ZAKONA

 

 

 

Od studenog 2003. do svibnja 2008. godine imala sam mali obrt i radila u njemu. U svibnju 2008. zbog slabog poslovanja obrt sam zatvorila ali sam ostala dužna za obvezne doprinose 53 000kn. Zbog velikih kamata taj dug je i malo porastao. Od dana zatvaranja obrta do danas , smanjila sam dugovanje na 45 000 kn što nije malo obzirom da je mjesečna kamata 1 100 kn.

29. 04. 2009. dobila sam otkaz u tvrtki u kojoj sam radila kao tehnološki višak. Sada sam na burzi za zapošljavanje na kojoj dobivam naknadu za nezaposlene u iznosu od 2 100 kn prva tri mjeseca, a druga tri mjeseca 1 500 kn i više nisam u mogućnosti plaćati dug ni mjesečnu kamatu.

Ne posjedujem nikakvu nekretninu ni pokretninu. Živim sa roditeljima.

Molim Vas da mi zbog moje nezavidne situacije i teških životnih okolnosti u kojima živim izađete u susret i otpišete dug za obvezne doprinose prema članku 137/3 općeg poreznog zakona.

U naprijed se zahvaljujem.

 

S štovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija