Jump to content

Burza nakon bolovanja


Afrika

Preporučene objave

Da li mi netko moze reci, da li nakon dugog bolovanja gdje je evidentno da nakon povratka na posao me ceka otkaz, da li mogu ici na burzu ili ne?

 

Naime ja se i dalje lijecim, a na burzu idu radno sposoni ljudi, pa me zanima kako se to rijesava npr. u mom slucaju.

 

Ovo mi je od izuzetne vaznosti.

 

hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi u svakom slučaju možete ići na Zavod za zapošljavanje.

Za dobivanje otkaza moraju biti ispunjeni uvjeti iz Zakona o radnim odnosima .

Novčanu naknadu za nezaposlene dobivaju samo oni koji su dobili poslovno uvjetovani otkaz.

 

Dok god niste sposobni za rad liječnik Vam ne bi smio prekidati bolovanje-

Ako ste duže vremena na bolovanju i nema nade za poboljšanje t.j. za izliječenje, tada bi Vam liječnik trebao pripremiti dokumentaciju kojom predlaže invalidsku mirovinu.

Vi se morate boriti za svoja prava ,povezati se sa sindikatom ,socijalnim radnikom u firmi ili na CZSR ako u firmi ne postoji takva osoba.

Ako sve to izostane Vi se trebate odmah prijaviti ZZZO -u roku od 30 dana kako bi i dalje bili zdravstveno osigurani.Prijavljujete se i na ZZ zapošljavanje,te ukoliko niste u mogućnosti prihvatiti drugi posao iz zdravstvenih razloga ,Zavod putem liječničke komisije pokreće postupak za dobivanje invalidske mirovine , a do tada ako nemate nikakovih prihoda tada se trebete javiti

CZSR radi dobivanja socijalne pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Imam jos jedno pitanje.

 

Bila sam u Tvrtkovoj na ocijeni radne sposobnosti, pa sam upitala na pravnim savjetima da li postoji mogucnost rada na 4 sata, zena mi je kategoricki rekla da tako nesto ne postoji, osim ako se s poslodavcem ne dogovorim suprotno kao neka prilagodba od 4 sata, pa onda full time. U tom slucaju prijava je 4 sata i svi doprinosi itd. Jel to tocno?

 

Drugo pitanje je: ako sam na burzi, tamo mi ne ide staž? Jel tako jer ne radim. Ali onda sam cula da si sama mogu uplacivati neki iznos godisnje da mi ide staz. Cak su mi rekli da mogu to uplatiti za cijelu godinu retroaktivno.

ako netko zna odgovor please dajte mi javite, koliko se placa, gdje kako bi mi staz ostao neprekinut dok ne rijesim pitanje lijecenja i posla.

 

zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija