Jump to content

Moja prava..


Anamarija_1980

Preporučene objave

Ovako ne znam od kuda da poćnem..

Razvod je na poćetku.

Zajedno smo 10 godina nismo vjenčani dakle u vanbračnoj zajednici. Imamo sina od 7 i po godina. Prijavljena sam na sadašnjoj adresi 9 godina.

Imovina: on je dobio darovnim ugovorom kat kuće koji smo od temelja skupa sagradili i uredili, dizanjem kredita. Bavili smo se turizmom sada je odjavio apartmane.... da bi imao manja primanja i manje davao meni i djetetu.

Kuća nema građevinsku dozvolu dobili su samo dozvolu za gradnju.

Kupili smo auto na koji on polaže sva prava jer je na njega kredit.

 

Zanima me kakva su moja prava i koje sve dokumente trebam skupiti za sud gdje i sa ćime poćeti.

 

Prijeti sa malom alimentacijom i želi da izađem van iz kuće.. da se vidimo na sudu.

 

Unaprijed zahvalna..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok, kako vidim radi se o izvanbračnoj zajednici koji ima iste učinke kao brak, dakle morate dokazati da ste bili u izvanbračnoj zajednici. dokazuje se pisanom izjavom da ste bili najmanje 3.godine i da imate s njim djete koje nosi njegovo prezime koje morate ovjeriti kod javnog bilježnika.

kako vidim imate i zajedničku imovinu koja ste stekli u braku to se zove bračna stečevina i imate pravo na pola imovine bez obzira što krediti glase na njega

možete i sudu podnijeti zahtjev za alimentaciju imate sve pravo na to. ako ste čuli imate institut besplatne pravne pomoći. obratite se uredu državne uprave prema mjestu prebivališta da vam omogući podnošenjem zahtjeva i time vam država pokriva troškove pravne zaštite

ako imate pitanja pošaljite mi e-mail na grgics@net.hr

srdačan pozdrav :-?:-?:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija