Jump to content

prekršajna prijava zbog plinskog pištolja


z355ko

Preporučene objave

u jesen 2007 napadnut sam pri šetnji šumom, na mene i prijatelja nasrnula su dva psa, nahuškana od strane vlasnika, sa ciljem da nas potjera iz tog područja koje je prisvojio, kako sam imao sa sobom plinski pištolj, upotijebio sam ga i potjerao pse, zatim mi je vlasnik pasa prijetio i prijavio sam ga policiji.

policija mi je oduzela pištolj i pokrenula prkršajni postupak zbog uporabe oružja na javnom mjestu, sudac za prekrašaje je donio presudu kriv , jer, kao šuma je javno mjesto i nisam smio uporabiti to oružje , iako je evidentno nužna obrana.

što učiniti, ima li smisla žalba na visoki prekršajni sud i koja je uopće definicija javnog mjesta ako tamo nisam tim postupkom nikog ugrožavao osim što sam otjerao pse koji su me napali?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cijela je stvar od početka loše krenula, kad sam na policiji prijavio slučaj, policajac mi je rekao da sam pogriješio što sam prijavljivao, kao njega će samo opomenuti i natjerati da prijavi pse, dok će meni oduzeti oružje i prekrašajno me teretiti zbog uporabe, a napad će biti teško dokazati.nakon 8 dana od prijave policija dolazi kod čovjeka s psima i on im pokazuje jednog malog psića kojeg je držao pored kuće i doista oni pokreću prekršajni postupak protiv njega i on im tamo priča bajke o tome kako taj mali psić njega sluša i nije nikog napao, već sam ja pucao na tog psića dok je bio njemu pored noge, presuda je njemu kriv i opomena sa nalogom da se pas uredno cijepi, tom prilikom on navodi i krivo vrijeme događaja, navodi nepostojećeg svjedoka, navodi krivo mjesto događaja i tu policija nalazi materijal za prekršajni postupak protiv mene, poziva se nepostojeći svjedok dok se čovjek koji je doista bio tamo sa mnom ni ne spominje.

ima još ali ne znam koliko mogu napisati odjednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sudac za prekršaje meni šalje poziv i u prilogu toga dostavlja se policijski izvještaj - nalog za pokretanje postupka u kojem piše da se događaj dogodio u gradu x u ulici x pored kućnog broja 264, te da sam ja tom prilikom pucao iz plinskog pištolja marke smith wesson kalibar 9mm na javnom mjestu i time remetio javni red i mir i time doveo u neposrednu opasnost slučajne prolaznike, navodi se i svjedok gospođa x (koja se nije pojavljivala u tom mjestu godinama i niko ne zna gdje je), navodi se i da se to dogodilo u podne 10.10.2007.

Kako ne živim u mjestu gdje se to dogodilo, dobio sam poziv od "svog" suca za prekršaje da dam izjavu i tad iznosim prave činjenice koje sam rekao i policiji kod prijave napada: to se dogodilo u poslijepodnevnim satima oko 15-16 sati u šumi oko 500 m od najbliže kuće, i nije riječ o gradu već o udaljenom naselju u šumi od oko 4-5 kuća, na nas su nasrnula 2 psa i to nahuškana od vlasnika koji svojata to područje jer tamo rastu kesteni koje on bere i prodaje iako nisu njegovo vlasništvo, te da događaju nije prisustvovala gospođa koju policija navodi kao svjedoka već je sa mnom bio prijatelj i da želim da se on navede kao svjedok

ima još

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija