Jump to content

ko je u pravu


tibord

Preporučene objave

Poštovani, vlasnik sa parcele br27648/6 od 720 m2 . i na Zk ulosku pod /c/list o teretima pise :Resenjem Dn:934/76 na osnovu razdeobnog ugovora od 16.09.1975 god. uknjizuje se pravo kolskog puta na teret parcele br27648/6 u A listu a u korist svagdasnjih vlasnika parcela br:27648/3 ,27648/4 ,27648/5. moje pitanje glasi :-izuzev ovih parcela koje moram da propustim , da li moram jos nekoga da propustim /jer ovu takozvanu slepu ulicu bi koristili i druge parcele koje to ne bi trebale. da li je moguce postavljanje kapije ili lanca preko dela puta od 3.30 m . jer vlasnici nekih parcela ne ove tri naznacene tvde da je to javni put . a parcela ima 720 m2 sa putem . hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Sudskim rješenjem upisano je pravo služnosti za te čestice koje ste opisali i ništa više .To nije javni put ,jer ima svojega vlasnika ,a to ste Vi . Vi imate pravo osigurati svoju nekretninu tako da se tim prolazom služe samo oni kojima je sudskim rješenjem dozvoljeno.

 

Ako su u međuvremenu od zabilježbe služnosti puta stekli uvjeti npr. otvaranjem nekog drugog prolaza koji ima iste kkvalitete kao ovaj odnosno koji nije puno dalji od ovoga Vi imate pravo tražiti brisanje služnosti puta .

Svakako trebate konzultirati propise da li se imenovani mogu služiti tim putem naplatno ili besplatno , ako je to Vaše

cijelo vrijeme trebali bi Vi postavljati uvjete .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovani,

malo oblasnjenje u vezi ovih simbola na fotografiji ,:

-zeleni kvadratici * za sada ne koriste ovaj usluzni put

-plavi kvadratic * povremeno koriste autom i malim traktorom

-crveni kvadratic * skoro svakodnevno -motociklom ili autom i po nekoliko puta,

1.-narandasto obojen i sa crvenim kvadraticom obelezen /IZGUBIO SPOR U VEZI PUTA PREKO VISLJE PARCELE PREMA SUMI I

neko mu je KAO dodelio da koristi ovaj nas PUT/ posed /2003 GODINE , a mi vlasnici o tome neznamo nista zvanicno

a nije ni upisano u ZK ulozak IAKO JA IMAM ZK IZ 2006 GODINE.

+ nije sprecio vlasnika parcele da otvor neku kapiju na njegov posed koju vlasnik druge parcele koju povremeno koristi da bi izbegao prve tri parc./

obelezeno crvenim pravoug. preko od parcele 27648/3

 

**pitanje da li ga treba pustiti da prolazi/narandzasta parcela/ ???

 

2.parcela br:27648/5 tvrdi da ne mozemo staviti kapiju /mora da bude otvorena 24 h ?????/,jel ce da je skine kao NE mozemo zabraniti prolaz njegovim gostima ,

koji dolaze svakodnevno / u stvari njegovi tkz. gosti su njegove komsije koji imaju drugi ulaz a prelaze preko nenaseljenog i neogradjenog placa,

i ne koristeci svoj ulaz nego ovaj kao Nas/blizi im je stede na gorivu/.

 

*kapija bi se postavila na pocetku ulice gde pocinju parcele 27648/ i normalno podelili kljuceve parcelama kao sto ste napisali neki dan.

 

molio bih Vas da ako je moguce da mi odgovorite jer mi nismo bas upuznati sa pravom kao i sa svojinskim odnosom ,

a normalno ne bi niti zeleli da idemo na Sud i ne zelimo da se zavadimo sa komsijama? bez potrebe SAMO BI ZELELI DA CENE TUDJU IMOVINU I NE TRVDE DA JE TO JAVNI PUT.

/sto ste vec odgovorili neki dan da NIJE./

 

samo i to da napomenem da put zimi ne koriste/ako ima snega/ samo je mali autoput u od proleca do jeseni mesecima.

mi tudje necemo i propustacemo samo one koje moramo ali neko ce morati da prihvati da je to nasa svojina.

inace kada nam donose ogrev i gr.mat mi moramo da platimo 2 mala kamiona jer veliki ne moze im nece da ulazi u takozvanu ulicu , to se odnosi na prve tri parcele.

- da li postoje propisi o kapiji - prepreci /mislim visina , nacin zatvaranja-vreme/ obelezavanje itd.

nadam se da nisam bio predugacak i komplikovan

unapred vam se zahvaljuljem na odgovoru

sa postovanjem tibord

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Zakon o Vlasništvu ( svojini ) ima članak koji govori o međi . Na međi nitko ne može graditi otvore , kapije i sl..Radi se o kršenju susjedskih prava . Prilikom dobivanja uvjeta za građenje i dozvola jasno je određen koji pristup objektu.

Onaj koji u gruntovnici nema upisano pravo služnosti ne može prolaziti , a ako je još i napravio otvor da prolazi preko tuđe čestice treba prijaviti građevinskoj inspekciji, jer su pristupi precizirani u uvjetima građenja .Susjed ne može graditi otvore na međi i gdje mu padne na pamet .

 

Ispitajte sve i ne dozvolite da Va nitko maltretira .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija