Jump to content

Šutnja administracije - Hitno zbog roka


Kutjevo1

Preporučene objave

Prvostupanjskom organu podnio sam zahtjev za proglašenje jednog ranijeg rješenja ništavim. Zbog šutnje administracije uputio sam u sukladno procedurama žalbu drugostupanjskom organu. Zbog šutnje administracije drugostupanjskog organa podnesena je tužba zbog šutnje administracije.

Nakon podnošenja tužbe uručeno mi je dana 12.06.2009.g. rješenje prvostupanjskog organa.

Šta treba da uradim da eventualno ne bih propustio neki rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Prvo idemo ispočetka . Mislim da kad organ ne donese u razumnom roku riješenje tada je uobičajeno napisati požurnicu , nazvati telefonom ,pa se pokušati ljudski dogovoriti ,a ako sve to ne daje rezulatata tada se ide žalbom drugostupanjskom organu itd.

 

Sada kada ste dobili rješenje proučite propise i činjenice , pa sami ocijenite da li ima mjesta žalbi odnosno što ide u prilog Vašem zahtjevu a što ne .

Donositelj rješenja vezan je činjenicama i propisom i ako Vam pripada neko pravo tada se zahtjev rješava u Vašu korist.

Recimo u zahtjevima za invalidsku mirovinu nakon svih postupaka i na kraju tužbe , tražilac invalidske mirovine ima nakon dvije godine pravo ponoviti zahtjev i postupak ide nanovo ..

( uz rezervu to je važilo prije nekoliko godina ).

Morate vidjeti za što Vam se sada osporava neko pravo i koje uvjete morate ispuniti da bi udovoljili kriterije za ostvarivanje nekog prava .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kutjevo1 je napisao:

Prvostupanjskom organu podnio sam zahtjev za proglašenje jednog ranijeg rješenja ništavim. Zbog šutnje administracije uputio sam u sukladno procedurama žalbu drugostupanjskom organu. Zbog šutnje administracije drugostupanjskog organa podnesena je tužba zbog šutnje administracije.

Nakon podnošenja tužbe uručeno mi je dana 12.06.2009.g. rješenje prvostupanjskog organa.

Šta treba da uradim da eventualno ne bih propustio neki rok.

 

Vidi slično pitanje na:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=17830&forum=36&post_id=94551#forumpost94551

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vekliko hvala.

U ovom slučaju bili su se stekli svi uvjeti za žalbu zbog šutnje, kao i nakon toga za tužbu zbog šutnje ( sve to je trajalo od 12.11.2008.godine).

Ipak na temelju Vaših savjeta odlučio sam da postupim po pravnoj pouci i podnesem žalbu drugostupanjskom organu, prije svega zbog toga što je nakandno doneseno prvostupanjsko rješenje posljedica intervencije upravne inspekcije i tako ishitreno sadrži bitnu povredu pravila postupka i nepotpuno utvrdjeno činjenično stanje, te mislim da je ništavo ( rješenje je inače na moju štetu).

Kratko izjašnjenje o prvostupanjskom aktu poslat ću onda i kao prilog već podnesenoj tužbi i tražiti od suda da i to rješenje poništi.

Nadam se da ovako "na sicher" ne mogu napraviti sebi štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija