Jump to content

Otkaz zbog tehnološkog viška i ovrha na primanja sa biroa


velo

Preporučene objave

Ovako , uskoro dobivam otkaz kao tehnološki višak i bit cu zahvalan na svakom odgovoru pa molim Vas pročitajte bar uvod .

 

 

Mogući problem je što imam ovrhu na plaću zbog nepodmirenog

nedozvoljenog minusa u Pbz-u i American Expres-u tj. moj poslodavac je dobio sudski zahtjev od odvjetničkog ureda da

uplaćuje 1/3 moje plaće na račun banke do podmirenja cjelokupnog duga.

 

Zanima me :

1)Može li biti izvršena ovrha na primanja sa biroa na način da banke zbog međusobnog dogovora prebace sredstava sa mog računa jedna drugoj i kako to izbjeći?

 

2)Što je sa ovrhom na imovinu ili čak zatvorskom kaznom ako se ne namire iz plaće ?

 

3)Nemam pokretnina ni nekretnina mogu li pljeniti imovinu roditelja kod kojih sam prijavljen ?

 

4)Znate li dobrog i nebaš skupog odvjetnika, jer nisam baš pri novcu i bit cu još manje ali ako se mora , mora se .

 

I ako ste ovo pročitali i želite nešto odgovoriti još samo ovo:

-člankom 148. Ovršnog zakona propisano je da su primanja po osnovi privremene nezaposlenosti izuzeta od ovrhe.

-djelatnica kartične kuće je rekla da ako pošaljem dopis da ne skidaju sa računa idu sa drugim instrumentima ovrhe

-djelatnica biroa da se banke naplaćuju u praksi od sredstava za nezaposlenost bez obzira na promjenu računa i da ne mogu dati broj tuđeg računa jer varam državu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

1. Kada(ako) Vam poslodavac otkaže ugovor o radu dužan je poslati odvjetničkom uredu dopis da nije u mogućnosti postupati po rješenju o ovrsi, a Vi također možete poslati dopis ali i ne morate, kako ste sami naveli naknada za nezaposlenost nebi smijela biti predmet ovrhe pa se ovrha ukoliko skoro ne pronađete novi posao nastavlja na novom predmetu

2. Novi predmet ovrhe može biti bilo koja vaša pokretna i nepokretna imovina, potraživanje i dr., nije propisana kazna zatvora ukoliko niste u mogućnosti namiriti vjerovnika tj. ovrhovoditelja

3. Sva imovina na adresi vašeg prebivališta može biti zapljijenjena bez obzira čije je vlasništvo, a da li će se iz takve imovine ovrhovoditelj namiriti ovisi o pravovremenom prigovoru od strane roditelja

4. U ovom trenutku(rješenje o ovrsi je pravomoćno) Vam je bitno pronaći posao ili neki drugi način da vratite dug, jer iako se ovrhovoditelj ne može silom naplatiti ako nema iz čega kamate čine svoje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Kao što ste i sami citirali čl.148 OZ, ne smije Vam se ovršiti naknada po osnovi privremene nezaposlenosti.Vaš poslodavac mora poslati dopis bankama da niste u radnom odnosu kod njega te da više nije u mogućnosti ustezati dio plaće za namirenje Vašeg duga.

Vi, s druge strane,morate dobiti potvrdu HZZ-a o isplati naknada i temeljem te potvrde tražiti od navedenih banaka odgodu namirenja duga do ponovnog zapošljavanja tj.mogućnosti izmirenja duga na drugi način.

 

2. Ovrha na imovinu je nemoguća, pošto i sami kažete da nemate ni pokretnina,ni nekretnina.

 

3. Ne mogu plijeniti imovinu roditelja.

 

4. Malo se aktivirajte glede pojašnjenja Vaše situacije,bankarima, pa se iskreno nadam da Vam odvjetnik neće trebati.Ukoliko možete od naknade s osnove nezaposlenosti barem mali dio isplaćivati na ime nastalog kartičnog duga, i to je dokaz dobre volje da umjesto sudskih procesa ,obročno isplatite svoj dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Najprije , Hvala na odgovoru moderatoru i dioničaru te isprika , bilo mi je hitno i pomislio sam da nitko ne primjećuje moj post te sam ga kopirao u još dva podforuma.

Također nisam stigao ranije zahvaliti , trebalo je riješiti formalnosti zbog otkaza , preseliti se itd. , valjda ne odugovlačim previše ?

 

I molim da mi odgovorite na još samo sljedeće pitanje :

 

Kakav prigovor poslati ako dođu namiriti potraživanje od imovine mojih roditelja ( kako ga sastaviti , dali treba nešto ovjeriti kod javnog bilježnika,dali poslati odvjetničkom uredu ili banci tj. dali moram kod odvjetnika i kolika je cijena ili ima formular za to na net-u )?!

 

Pitam to jer ;

pokušat cu se dogovoriti sa bankom i kartičnom kućom da im uplaćujem manji dio od naknade sa biroa ali ima 2 problema :

 

1)Traže iznos 300-500 kn i pbz i amex tj. meni je to 600-1000kn a to na primanja sa biroa nije malo .

 

2)Djelatnik Pbz-a je rekao : " zašto bi se oni sad dogovarali sa Vama sad kad ćete imati manja primanja , ionako ništa niste uplatili ".

(jesam bez prisile , većinu je pojela kamata a zatim je amex prvi sjeo sa ovrhom na plaću )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija